Sözel bölümde matematik dersi var mı?

Güzelce karşılarına geçin ve sayısal seçerseniz iyi olmadığınız dersleri göreceğinizden bahsedin. Okul başarı puanınız düşecek ve sınav puanınız hesaplanınca, üstüne bu puan eklenince sizi çok geri atacak. Ben de normalde bilgisayar / yazılım mühendisliği istiyordum fakat sayısal derslerim iyi olmadığından seçmedim. Türkçe öğretmenliği okuyorum şu an ve diğer öğretmenlik bölümlerine kıyasla az atanmıyor. Belki ÇAP ile coğrafya veya tarih de okurum :) Ailenizle güzelce bu konuyu konuşun, onların istediklerini değil kendi hayalleriniz peşinden gidin. Bana da hep söylendiler "Oğlum doktor ol, avukat ol" diye, ilgim ve alakam olmayan şeyi niye okuyayım ki?

Ben öğretnenlik istiyorum.

Türkçe ya da tarih öğretmeni olmak istiyorum bu bölümlerde sözelde var ama ailem diyor sözel okursan boşta kalırsın diyorlar bana sizce doğru mu söylüyorlar.

Benim matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama ailem illaki diyor sayısal seç tıp oku doktor ol.

Ailem sayısal seçip doktor olmamı istiyorum benim de sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sözel okumak istiyorum.

Ailem sürekli bana acıkıcı veriyor bana diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın hiçbir şey olmadın diyorlar bana bir de bana sürekli diyorlar sen milletin çocuklarna kurban ol diyorlar.

Ailem sürekli bana acıkıcı veriyor bana diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın hiçbir şey olmadın diyorlar bana bir de bana sürekli diyorlar sen milletin çocuklarna kurban ol diyorlar.

Yoktur.

Şimdi şunu söyleyebilirim ki sana lise rehberlik hocana bunu anlat. Eğer iyi biriyse sana meslek rehberlik sınavı (veya farklı ad) uygular. Burada sana uygun meslekler belirlenir. Ailene bunu rehber öğretmen eşliğinde açıkla. Her insan bir değildir. Ailem beni matematiğim kötü (sınıfta birçok kişinin iyiydi) olduğu için kursa gönderdiler. Ben bu yüzden EA okudum. Sonuç YKS'de sözelden tercih yaptım. Evet ilk 3000'e girdim ama hem düşük OBP hem de son yıl 3 sözel dersi ile uğraştım. 0'dan. Felsefe hocam çok şükür altın gibi biriydi ve boş derslerinde bana sosyoloji, psikoloji ve mantık dersleri verdi. 12 de matematik derslerine katılmadım gittim bu derslere girdim. Benim için zorlu bir süreçti. Ben çektim bunları sen çekme. Yoksa 12 de çok zorlanırsın.
Aşağıda zamanında bana yapılan testin sonuçları. Senle aynı yaştayken yapılmıştı.

Inkedimg20210729_14410199_LI.jpg

Şimdi şunu söyleyebilirim ki sana lise rehberlik hocana bunu anlat. Eğer iyi biriyse sana meslek rehberlik sınavı (veya farklı ad) uygular. Burada sana uygun meslekler belirlenir. Ailene bunu rehber öğretmen eşliğinde açıkla. Her insan bir değildir. Ailem beni matematiğim kötü (sınıfta birçok kişinin iyiydi) olduğu için kursa gönderdiler. Ben bu yüzden EA okudum. Sonuç YKS'de sözelden tercih yaptım. Evet ilk 3000'e girdim ama hem düşük OBP hem de son yıl 3 sözel dersi ile uğraştım. 0'dan. Felsefe hocam çok şükür altın gibi biriydi ve boş derslerinde bana sosyoloji, psikoloji ve mantık dersleri verdi. 12 de matematik derslerine katılmadım gittim bu derslere girdim. Benim için zorlu bir süreçti. Ben çektim bunları sen çekme. Yoksa 12 de çok zorlanırsın.
Aşağıda zamanında bana yapılan testin sonuçları. Senle aynı yaştayken yapılmıştı.

Inkedimg20210729_14410199_LI.jpg

Tabii testi şu an yapsalar bazı kalemler değişir orası ayrı mesele :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı