Sözel okumak mı yoksa ön lisans okumak mı?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Öğretmenlik bölümlerinin akıbeti az çok belli. TYT 350 alıp elektrik vb. ya da sağlık ön lisans okumak daha mantıklı olur mu? Ön lisans kimse önermiyor sözel desek risk o da riskli.

Benim önlisans okuyup DGS ile geçiş yapan arkadaşlarım olmuştu bunu da araştırabilirsiniz.
Hocam DGS çok kolay geldi bana ama kontenjanlardan dolayı olacak herhalde olumsuz yorumlar var hep. Elektrik bölümüne liseden hakim olduğum için mantıklı geldi. Sözel'de 10K yapsam bile geleceği şüpheli çoğu bölümün.

Sevdiğiniz bölümü okuyun, aileniz ile konuşup onlar da destekliyorsa EEE için mezuna kalmayı da düşünebilirsiniz.

Öğretmenlik bölümlerinin akıbeti az çok belli. TYT 350 alıp elektrik vb. ya da sağlık ön lisans okumak daha mantıklı olur mu? Ön lisans kimse önermiyor sözel desek risk o da riskli.

Sözelde Özel Eğitim Öğretmenliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları gelmiyor ise 2 yıllık ataması olan bir sağlık bölümü yazmak daha mantıklı.

Sözelde Özel Eğitim Öğretmenliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları gelmiyor ise 2 yıllık ataması olan bir sağlık bölümü yazmak daha mantıklı.
Hocam gelir ikisi de ama yok yani bana göre değil. Elektrik okuyup mühendisliğe tamamlamak ya da sağlık önlisans okumak daha mantıklı geliyor.

Öncelikle 4 yıllık örgün bir bölüm ile 2 yıllık örgün bir bölümü aynı anda okumak mümkündür. Bu sene Sözel veya 2 yıllık örgün bir bölüm kazanırsanız OBP'niz kırılacak. OBP'niz kırık olsa da YKS 2025'e girip 2024'te Sözel bir bölüm yazdıysanız 2 yıllık bir bölüm, 2024'te 2 yıllık bir bölüm yazdıysanız Sözel bir bölüm kazanabilirsiniz. Bu şekilde aynı anda 4 yıllık örgün bir bölüm ile 2 yıllık örgün bir bölümü okumak mümkün oluyor. Kırık OBP'den çekiniyorsanız YKS 2024'te bir yer kazanıp YKS 2025'te bir yer kazanmazsanız YKS 2026'da OBP'niz düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı