Sözel vs eşit ağırlık

dusantadic10

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim. Normalde üniversite için gastronomi istiyordum ama içimde bir yandan kaptanlık hayalide var. Bizim sınıflarımız normalde meslek dersi ağırlıklı olurdu ancak bu sene akademik sınıf oluşturdular. Bende bu sınıfa girdim ama sözel sınıfmış bize bu konuda bir şey sormamışlardı şimdi sizlere sorum şu deniz ulaştırma için sayısal gerekiyor ama ben sınıfımı değiştirmeli miyim? Temelim az ama özel derslere başladım ve yine de iyi sayılır her gün test çözüyorum ama nereden nasıl sınava girmeliyim bilemiyorum sözelden sınava girip kaptanlık seçebilir miyim? Yoksa eşit ağırlık/sayısal sınıfa geçip burada mı devam etmeliyim? Beni bir aydınlatırsanız çok minnettar olurum.

Hocam mantıken bile sayısal bir bölüme sözelden giriş yapamazsınız zaten. Hedeflediğiniz bölüm sayısal ise sayısaldan devam etmek en doğrusu. Sınava 9 aydan kısa bir süre kala yarından geçi yok acilen sınıfınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Hangi alandan mezun olduğun önemli değil ancak sınavda sayısal çözüp, o puan türünden bölümü tercih etmen lazım. Sözel dersleri görüyorsan son sınıf sayısal dersleri tamamen kaçırmış olacaksın. İmkanın varsa sayısal bir sınıfa geç.

Gastronomi için de eşit ağırlık, dolayısıyla matematik gerekiyor. Ayrıca yurt dışı hayali, kendi mekanını açacak bütçeler falan yoksa, hizmet sektörü bu ülkede kölelik demek. Nitelikli insan da az, kazanç da. O bölümü seçeceksen iyi düşünmen lazım.

Son düzenleme:
Cevaplarınız için sağolun ama eşit ağırlık sözele göre benim için daha riskli çünkü 3 sene alt yapımız olmadan ders gördük açıkta kalırım diye korkuyorum çünkü 1 sene çok şeyin kaçması demek.
ilk ve son şansım eğer benim görüşüm gibi düşünüyorsanız bu hafta içinde eşit ağırlığa geçicem

Merhaba. İlk olarak Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği sayısal puanla alıyor yani TYT netleriniz çok yüksek olmadığı sürece AYT'deki FKB derslerinden de birkaç net (TYT netleriniz ve AYT Matematik netiniz biraz düşükse 40 soruda 20 net) yapmanız gerekiyor ama TYT ile öğrenci alan 2 yıllık Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümünde belli bir ölçeğe kadar olan gemilerde kaptan olabiliyorsunuz veya DGS'ye girip 4 yıllık Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünü kazanma imkanınız bulunuyor.

Geri
Yukarı