Sözleşmeli Er Hakkında Tavsiyeler

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 3B

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Ben ileri de sözleşmeli er olmak istiyorum oradan uzman çavuş vs. Benim aklımda birkaç soru var.

1. Üç yılda bir ek olarak 70.000 TL veriyorlar mı?

2. Telefon kullanabilir miyim?

3. Yemekler vb. nasıl olur?

4. Maaş

(Yorumlara askerlik zor meslek gibi şeyler yazmazsanız sevenirim. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözleşmeli ER ile normal Askerdeki ER'in arasında fark yok aksine, doğuda görev yaparsan eğer çatışmaya kadar girersin normal asker erleri girmezler. Normal askerlik rütielinde ki gibi cumartesi yada pazar günü çarşı izniniz olur normal erler ile aynı koğuş da kalırsınız ancak telefon kullanma ihtimalin diğer askerlere göre bir tık daha üst seviyede olur batı da yaparsan eğer görevi ehliyetin var ise şoför olabilirsin günün büyük çoğunluğunu dışarıda geçirirsin.

Askeriyede verilen yemekler doğuda olan biri olarak söylüyorum. Kesinlikle kötü. En alt sınıfta olduğunuz için her operasyonda koyun muamelesi görürsünüz en önde siz olursunuz. Siz ölürsünüz. Bulunduğum yerde asteğmenler bile koyun muamelesi görmekte onu götür bunu getir vs. Değil 7000₺ 10000₺ de verseler yapılacak iş değil. Gidişiniz olur dönüşünüz olmaz.

1- hayır 7.yılını tamamladıktan sonra ayrılırsan 70,600 alıyorsun. (erken ayrılanlara aldığı maaşın yarısı)
2- normal erlerle aynı, belki biraz daha esnek davranılır, yere kişiye göre
3- Yemekler normal askeriye yemeği otelde kalmıyorsunuz.
4- Maaş ilden ile ve yılınıza göre değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı