Sözleşmesiz telefon satışı yapmak sorun olur mu?

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Türkiye'den alınma iPhone cihazımı çalışma arkadaşıma vereceğim. Sözleşme yapmak lazım mı? İllaki gerekli mi? Neden bu lazım oluyor. Sonuçta yanımdaki insanı tanıyorum. Fatura falan da vermeyeceğim normalde var bende de. Yurt dışı cihazı olup da üstüme kaydedilen bir telefon da değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek yok sözleşmeye. Satıcı sensin ve cihazından eminsen dürüstçe de her şeyi belirttiysen problem yok. O isterse yaparsınız. Faturayı verirsen onun için iyi olur, yarın öbür gün arkadaşın cihazı satacağı zaman elinde olur.

Bizim arkadaşlar habire telefon satışı yapıyordu aralarında. Emin değilim ama şart değil sanırım.

Gerek yok sözleşmeye. Satıcı sensin ve cihazından eminsen dürüstçe de her şeyi belirttiysen problem yok. O isterse yaparsınız. Faturayı verirsen onun için iyi olur, yarın öbür gün arkadaşın cihazı satacağı zaman elinde olur.
Aslında şu suça karışma muhabbeti var ya onun için soruyorum. Ne alaka anlamadım da.

Aslında şu suça karışma muhabbeti var ya onun için soruyorum. Ne alaka anlamadım da.
Telefonu sattığını ispatlamak için ödemeyi banka yoluyla alırsan kanıt olmuş olur yarın öbür gün sorun çıkarsa diye. Bu yüzden çok kafaya takacak bir durum yok. Faturayı arkadaşına verirsen iyi olur onun için.

Telefonu sattığını ispatlamak için ödemeyi banka yoluyla alırsan kanıt olmuş olur yarın öbür gün sorun çıkarsa diye. Bu yüzden çok kafaya takacak bir durum yok. Faturayı arkadaşına verirsen iyi olur onun için.
Sağ ol kardeşim. Ben şimdi ilk defa telefon satıyorum. Bugüne kadar alıp kullanıp bozdum :D Telefonun suça karışması vb. durumlarından ötürü tereddüt etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı