Sözlük açmak

dt.yunus

Femtopat
Instagram'da bir kitlem var onun için bir websitesi kurmak istiyorum. Kurmak istediğim site, böyle ekşi sözlük gibi sözlük konseptinde olmasını istiyorum; fakat daha önce sözlükspot vs ücretsiz sitelerden başka alanlarda kurmuştum onun gibi olmasını istemiyorum, kendime ait domain olmalı ve kendim özelleştirebilmeliyim. Sözlük konsepti olacak. Biraz araştırdım, bir yazılımcı bana sunucu kiralaman gerek altyapısı için 9-10 bine kiralanır masraflı ve uğraştırıcı bir iş dedi, sadece hosting ile altyapı yeterli olur mu ve siteyi yaptıracağım kişiler bana WordPress ile mi yoksa özel altyapı ile mi kurmak istediğimi soruyor, hangisi mantıklı olur?

Yazılımcı arkadaş çok ilerisi için konuşmuş sanırım. Başlangıç için 50 liralık hosting paketi bile yeterlidir. Tabi sitenize bir anda 10 bin kişinin akın etmeyeceğini varsayarak bu yorumu yapıyorum. Günlük 50-100 hit alan bir site için sunucu kiralamaya gerek yok.

Başlangıç için 10 binlik sunucu nedir? Koca koca forumlar bile belirli bir raddeye gelmeden önce normal sunucular kullanıyorlar.

İşini normal bir VPS görecektir. 60-70 TL tutar aylık. Sözlük formatı için sözlük scripti bulmalısın fakat kesinlikle korsan olmamalı, mümkünse satın almalısın. Eğer bulamazsan yaptıracaksın.

Geri
Yukarı