Sözlük için veritabanı oluşturma

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sözlük benzeri bir uygulama zamanında yazmıştım inceleyip fikir sahibi olabilirsin kaynak kodlarıda açıktır.

Acaba ek mi eklediniz cevabınıza şuan görüntüleyemiyorum tekrar kontrol etme şansınız varmı?
Html ve cssleri programlama dilinden biz saymıyoruz. Dünyada sayılmıyor. İşaretleme dili olarak geçiyor. Soruna gelecek olursak. Evet access ile yapabilirsin. Tavsiyem sql kullanman. Zorluk çektiğin yer neresi tam olarak açıklamamışsın. Veritabanı oluşturmayı mı bilmiyorsun yoksa projen için nasıl tablolama yapısı kullanacağını mı?
Her ikisinide bilmiyorum.

Son düzenleme:
Maalesef dinamik bir siteye veritabanı bağlamak uzun ve uğraştırıcı bir iş. Ben biliyorum fakat inanın o kadar uzun bir konuya ben bile yardım edemem. Tek tavsiyem veri tabanı ögrenmeniz.

Acaba ek mi eklediniz cevabınıza şuan görüntüleyemiyorum tekrar kontrol etme şansınız varmı?

Her ikisinide bilmiyorum.

Öncelikle sql öğrenmelisin. Insert,update,delete işlemlerinin nasıl yapıldığını bilmen gerekiyor. Daha sonra join kullanarak birden fazla tabloyu birbirine bağlamayı öğrenmen gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı