Sözlük için veritabanı oluşturma

BayRamiz06

Hectopat
Daha fazla  
Bir proje üzerinde çalışıyorum bu projede bir sözlük programı yapıyorum projemde veritabanını oluşturmakta zorluk çekiyorum. Amacım girdiği kelimenin anlamı, derecesi ve platformu gösterilecek alanda uzman kişiler yardım ederse sevinirim. Bildiğim diller HTML, CSS, C#.

Veri tabanı hakkında bilginiz yoksa biraz zor yaparsınız sadece HTML ve CSS ile ki bunlar programlama dili bile değil. C# frameworklerini kullanarak bir şeyler yaparsınız belki ama sadece konsol üzerinden çalıştıysanız yine zor.

Acses veritabanı ile mümkün mü? Bu arada Html ve css'i programlama dilinden saymıyorsunuz.Çok dil biliyorsunuz heralde ciddiye bile almıyorsunuz.

Aslında veritabanı mantığını öğrenmek html ve css'den çok daha kolay. En azından işinizi görmesi açısından yüzde yüz öğrenmeye dahi gerek yok. Bence biraz veritabanı hakkında bilgilerini geliştirin, mysql kullanabilirsiniz..

Amacım Sitede Search kısmına yazdığım kelimenin veritabanındaki özelliklerini listelemek bu konu ile ilgili ne söyleyebilirsiniz.

çok kasma kendini ben soyleyim sana nodejs(sunucu)-html,javascript(önuç)-mongodb(veritabanı) benim sana bu işi yapmam bir haftamı almaz.hatta json dosyası oluşturup oradan da veri okuman mumkun hiç veritabanı kullanmadan(ama uzman olmalısın)

Ayrıca bu işle uğaraşmam gerçekten eğer bu proje bir ödevse evet uğraşılabilir ama değilse hiç girme bu işe google translate sana 99 dilde çeviri yapıyor keza bazı web siteleri bırak kelimeyi sana o kelimeleleri bile nasıl kullanacağını açıklıyor cümlelerle sen şimdi kelimeleri yazayım desen 1 sene de yazarsın cümlelerle örnek vereyim desen o da bir sene ::D başka bişey yap

Acses veritabanı ile mümkün mü? Bu arada Html ve css'i programlama dilinden saymıyorsunuz.Çok dil biliyorsunuz heralde ciddiye bile almıyorsunuz.

Html ve cssleri programlama dilinden biz saymıyoruz. Dünyada sayılmıyor. İşaretleme dili olarak geçiyor. Soruna gelecek olursak. Evet access ile yapabilirsin. Tavsiyem sql kullanman. Zorluk çektiğin yer neresi tam olarak açıklamamışsın. Veritabanı oluşturmayı mı bilmiyorsun yoksa projen için nasıl tablolama yapısı kullanacağını mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı