Çözüldü Sözlüler ders ortalamasını ne kadar etkiler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arda211

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kimya bölümüyüm. Bugün 1. dönem 2. yazılıydı olduk. 9. sınıfım. İlk sınavım 51, ikincisinde 41, ortalaması 45. Hocayla konuştum hocam kalsak geçirir misiniz diye. Geçiririm ayıp ettin dedi fakat benim geçmem için 5 puan gerekiyor. Hoca sözlülere 100 100 verse kimyanın ortalaması 5 puan artar mı?

Çözüm
51+41+100+100=292/4=73. Hocanız 100 100 verirse Kimya dersinizin ortalaması 73 düşer, sözlüleri bir sınav notu olarak düşünebilirsin. Aynı etkide.
51+41+100+100=292/4=73. Hocanız 100 100 verirse Kimya dersinizin ortalaması 73 düşer, sözlüleri bir sınav notu olarak düşünebilirsin. Aynı etkide.

Gerçekten o kadar etki ediyor mu? Buna sevindim hoca zaten geçiririm dedi fakat ben tekrardan sorma ihtiyacı duydum. 5 puan bile benim için yeterdi. Cevabın için teşekkürler dostum.

Ben tam dediğiniz gibiydim ama her hoca geçirmesine rağmen tarih dersinden kalmıştım. Biraz da öğretmenin karakterine kalmış bir şey.

Hocam, çok göze batmayacaksın biraz derse katılan öğrencilerin %99'u lisede geçer çok kıl bir hocaya denk gelmediği sürece. Siz gözden kaçmış olabilirsiniz. Belki hoca ile konuşsanız geçirebilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı