Soğuk su ile mi duş almayı seversiniz, yoksa sıcak su ile mi?

Banyoya girdikten sonra su ısısını değiştirmeye yarayan hedeyi en sağa çekiyorum. Buz banyosu tarzı bir şey oluyor. 10 saniyeden fazla aynı yere tutarsam hissizlik oluşuyor. Güzeldir ama tavsiye ederim.

Neyse siz takılın kendi aranızda. Ben ılıktan hafif daha sıcak su ile duş almaya giderim. Ondan sonra da yatıp uyurum zaten yarın okul var.

Ahan da böyle.
Screenshot_20220509_215206.jpg

Buna katılmıyorum. Soğuk duş her ne kadar soğuk su ile alındığı için hasta eder gibi dursa da öyle değil. Soğuk duş almaya başladığımdan beri grip, soğuk algınlığı vb. bir şeye rastlamadım. Rüzgarlı havalarda ince giyinip, üşümeme rağmen bile burun akıntısı vs. olmuyor ki zaten bağışıklığı geliştiren bir şey soğuk duş.

Ilık su ile. Soğuk su ile yıkanırken sanki boğuluyormuşum gibi hissediyorum tek ayaklarımı yıkarken kullanırım soğuk suyu o da havalar sıcakken tabii ki.

Birazdan duşa gireceğim. Aklıma geldi sorayım dedim. Siz soğuk su ile mi yoksa soğuk su ile mi duş alırsınız? Bana soracak olursanız değişiyor. Eğer uyumaya daha çok varsa veya yeni uyandıysam soğuk su ile duş alıyorum. Ama eğer uyumama az kaldıysa sıcacık su ile duş alıyorum. Birazdan sıcak su ile duş alacağım. :D

Önce sıcak sonra soğuk. Çıktığında daha dinç olmak için. Diğer türlü güneşte kalmış muhallebi gibi oluyorum.

Geri
Yukarı