Soğutma bileşenleri önerisi

LordVader

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Meslek
Sith Lordu (Emekli)
Selam. Kasamda sadece egzoz fan çıkışı olduğu ve 2-3 senedir macun yenilenmediği için ekran kartı yavaştan ısınmaya başladı. Ben de fan, termal macun, anakartta tek fan girişi boş olduğu için çoklayıcı ve çoklayıcıyı SATA girişine bağlamak için dönüştürücü almaya karar verdim. Ürünleri paylaşıyorum, yanlış veya pahalı ise lütfen uyarıp bildiğiniz ürün varsa paylaşın. Şunu belirtmek isterim, fanlarda aradığım tek kriter iyi soğutma (zaten çoklayıcı ayarlanabilir olduğu için oyun oynarken yüksek moda alacağım, ses problem değil).

Fan: Evercool CS1230B 120*120*25mm Mavi Işıklı Kasa Fanı : Amazon.com.tr: Bilgisayar 3 adet alacağım.
Termal macun: Thermal Grizzly - Hydronaut - Termal İletken Macun Yüksek Performanslı Gres Tüm Soğutucular İçin Kapsamlı Soğutma Sistemleri ve su Soğutması CPU ve GPU (1 Gram) : Amazon.com.tr: Bilgisayar orijinal mi değil mi bilmiyorum ama olumlu yorum çok.
Çoklayıcı: Alfais 4336 8 Port Fan Çoklayıcı : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Dönüştürücü: Dark DK CB P102 4Pin Molex - 2x15Pin SATA Dönüştürücü Kablo : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Hepsinin fiyatı 245 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt tarafı macun be 75 lirayı boşa harcamaya değer mi?
Orijinal ürün ise 5-10 derece düşüreceğini düşünüyorum. İşlemci fanını temizlerken, macun yazıları okunacak derece kuruyup azalmış, ekran kartında da aynısı olduğunu düşünüyorum. Fiyat konusunda haklısın, her elektronik parça-ürün gibi bunların fiyatı da saçma derecede pahalı, sebepleri de malum maalesef.

Orijinal ürün ise 5-10 derece düşüreceğini düşünüyorum. İşlemci fanını temizlerken, macun yazıları okunacak derece kuruyup azalmış, ekran kartında da aynısı olduğunu düşünüyorum. Fiyat konusunda haklısın, her elektronik parça-ürün gibi bunların fiyatı da saçma derecede pahalı, sebepleri de malum maalesef.
Sata dönüştürücüleri bilgisayarcılara sordun mu fiyatları uygun mu?
Hangi macun kaliteli, piyasa değerlerini bilmediğim için yorum yapamıyorum.

Sata dönüştürücüleri bilgisayarcılara sordun mu fiyatları uygun mu?
Hangi macun kaliteli, piyasa değerlerini bilmediğim için yorum yapamıyorum.
Macun araştırması yaptım fiyat-performans olarak linkteki ürüne yakın bir marka daha var, diğerleri daha da pahalı. Yakınımda düzgün bilgisayarcı yok maalesef. Zaten tahminimce bilgisayarcıda fiyatı olsa olsa 15-20 liradır, bilgisayarcı araştırıp bulsam yol parasıyla aynı fiyata denk geliyor nerdeyse.

Macun araştırması yaptım fiyat-performans olarak linkteki ürüne yakın bir marka daha var, diğerleri daha da pahalı. Yakınımda düzgün bilgisayarcı yok maalesef. Zaten tahminimce bilgisayarcıda fiyatı olsa olsa 15-20 liradır, bilgisayarcı araştırıp bulsam yol parasıyla aynı fiyata denk geliyor neredeyse.

Cooler- Master iyi markadır, bence macununun kötü olacağını zannetmiyorum. Diğerlerinin fiyatları uygun.

Cooler- Master iyi markadır, bence macununun kötü olacağını zannetmiyorum. Diğerlerinin fiyatları uygun.
Karşılaştırmalı değerlerine bakacağım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı