Soğutucu bloğunun bazı kısımlarında beyaz lekeler var

Swoxie

Decipat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Arkadaşlar hem ekran kartı hem işlemcinin soğutucu bloğunda beyaz lekeler var bu neden oluyor tam olarak? İkisine de hiçbir sıvı teması olmadı daha önce.

WhatsApp Image 2024-05-25 at 15.16.35.jpeg

WhatsApp Image 2024-05-25 at 15.16.34.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli ısınıp soğuduğundan dolayı olmuştur bir sıkıntı olacağını sanmıyorum büyük ihtimalle silersen geçer.

Sürekli ısınıp soğuduğundan dolayı olmuştur bir sıkıntı olacağını sanmıyorum büyük ihtimalle silersen geçer.
Emin misiniz hocam sistem 1 aylık ve ekran kartı her zaman 40-60 derece arası oluyor undervolt yaptığım için. Sıcaklıktan olsa bu kadar fazla olmazdı bence baksana neredeyse bütün yüzeyi kaplamış.

Emin misiniz hocam sistem 1 aylık ve ekran kartı her zaman 40-60 derece arası oluyor undervolt yaptığım için. Sıcaklıktan olsa bu kadar fazla olmazdı bence baksana neredeyse bütün yüzeyi kaplamış.

Ortam nemli ise sürekli ısınıp soğuyan bir yüzey olduğu için partiküller orada yoğuşuyordur.

Nemli olmasına da gerek yok bunun için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Ekran kartını falan 2. el falan mı aldınız.

Ortam nemli ise sürekli ısınıp soğuyan bir yüzey olduğu için partiküller orada yoğuşuyordur.

Nemli olmasına da gerek yok bunun için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Ekran kartını falan 2. el falan mı aldınız.
Yok ekran kartı sıfır da oda nemli ama evet. Gerçi soğutma performansına bir etkisi yoksa benim için sıkıntı yok. Ekran kartının sıcaklığını bir süredir takip etmiyorum o yüzden tekrardan bir test etmem gerekecek sanırım

Yok ekran kartı sıfır da oda nemli ama evet. Gerçi soğutma performansına bir etkisi yoksa benim için sıkıntı yok. Ekran kartının sıcaklığını bir süredir takip etmiyorum o yüzden tekrardan bir test etmem gerekecek sanırım

Bir sıkıntı yoktur nemden kaynaklıdır işte soğutma performansını etkileceyeciğini de sanmıyorum kafana takmana gerek yok.

Geri
Yukarı