Soğutucu yapımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

michael romeo

Hectopat
Daha fazla  
Selam çikolaplar.
Yaz ayının gelmesiyle birlikte oyuncuların düşündüğü şeylerden bitaneside uzun süre elinin mouse ile birleşmesinde hafif bir el terlemesi ve bu terlemeden oluşan mousepad performansı düşüşü diye düşünerek kendi işimi görücek mini bir fan yapmak istedim. Yaptım ve güzel çalışıyor belki ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir diyerek paylaşmayı uygun gördüm.
Malzeme listesi.
* 15x2x2 - 10x2x2 - 10x2x2 ahşap parçaları (ben siyaha boyadım elimde sprey vardı)
Uygun boyda civata ve kelebek somun 2 şer adet.
* 1 adet fan (tercih size kalmış fazla ses rahatsız etmez diyorsanız server fanı bile olabilir.)
12 v güç alabilceğiniz bir kaynak. ( Modem adaptörü olabilir yada pc molex bağlantısı olabilir sarı siyah 12 v verir)
* Hızlı yapıştırıcı.
* Hhtiyacınız kadar 2x0.5 mm ve üzeri kablo
Yapılışı:
3 adet tahta parçası kullanıyoruz ve 2 adet bağlantı yeri oluyor. Kelebek civata kullanmamızın amacı istediğimiz şekile getirdikten sonra onu sabitlemek ve daha sonra farklı bir pozisyona getirdikten sonra bize kolaylık sağlaması.
15 cm'lik tahta parçasını ve 10 cm'lik tahta parçasını son 1.5 cm kala üst üse koyup bantlıyoruz ve matkapla civata çapında bir delik açıyoruz. Daha sonra ilk 2 parça birleşmiş oluyor kalan son 10 cm'lik parçayıda diğer birleşmiş 10 cm'lik parçayla birleştirip deliyoruz ve civatasını takıyoruz. Daha sonra 15cm'lik taraf yerde ve 10 cm'lik taraf yukarda olucak ucuna fanı hızlı yapıştırıcı ile dikkatlice yapıştırıyoruz. Kablo bağlantılarını yapıyoruz ve masaya sabitliyoruz. Örnek bir kaç fotoğraf paylaştım yapması oldukça basit ve hızlı ben ihtiyacım kadar yaptım fakat siz bunu geliştirerek farklı ve kullanışlı çalışmalar da yapabilirsiniz.
Şimdi 10 saat LOL oynasam bile elim soğuk mousepad kaygan ve 0 terleme.
Piyasada satılan Everest metal soğutucuyu demedim. Oldukça sesli titreşmli ve sadece yerde durduğundan sevemedim. Umarım bir oyuncu arkadaşımızın işine yarar. Büyük fotoğraflar atamadım 1 MBve üzeri yasakmış. Az yiyinde kendinize büyük bi server alın desem ban yermiyim merak ediyorum ama demeyeceğim
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı