Sohbet açmaktan çekinme

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Okur ve fikrinizi belirtirseniz mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Ben küçüklükten beri hep dersleri falan iyi olan ama insanlarla sosyalleşemeyen biriydim. 2-3 düzgün arkadaşım olurdu gerisini tanımazdım ve tanışma çabam olmazdı.
Fakat son 2 yılda insanlarla tanışmak isteyip tanışamıyorum.
Birine merhaba falan demek selam vermek çok kolay. Bahsettiğim şeyse bunun devamı.
Yani selam verdim. Devamındaki havadan sudan öylesine konuşup tanışma kısmı bende olmuyor. İlla bir sebep olması gerekiyor konuşabilmem için. Böyle olunca da konuşamıyorum. Bunu nasıl aşabilirim?

Kanki etrafında sohbet açabilecek bir şey varsa ve senin aklına geliyorsa ama geldiği halde "merhaba"dan sonra söyleyemiyorsan öz güven eksiliği veya sosyal fobi tarzında senin sosyalliğini engelleyecek psikolojik sorunların olabilir. Ha yok aklına direkt bir şey gelmiyorsa, "merhaba"dan sonra söyleyecek bir şey bulamıyorsan avlanma mekanını değiştir. Etrafında sohbet konusu olabilecek şeyler olmak zorunda. Kurslarda okulda falan kolay bulunur bunlar ok canımsın. Okulda satranç çevriliyordur veya masa tenisi falan oynanıyordur git oyna ne zamandır oynuyorsun sınıfın ne sınıfının ortamı ne zart zurt konuş işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı