Sohbet nasıl başlatılır?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben insanlarla sohbet edemiyorum. Sabah çıktım dışarı. Hiç tanımadığım bir adam benimle fiyatların pahalılığı ile ilgili konuştu mesela.
Ama ben bunu yapamıyorum. Hiç tanımadığım ya da aynı sınıfta olup ismen tanıdığım kişilerle(özellikle kızlarla) tanışamıyorum.
Hiç tanımadığım için aklıma konuşacak bir şey de gelmiyor. Bunu nasıl halledebilirim?

Birinden kitabı açıp içinden rastgele bir kelime seçip birkaç dakika boyunca o konuyla ilgili kendi kendime konuşma önerisi aldım ama size de sormak istedim. İnsnlarla nasıl sohbet başlatabilirim ve nasıl bunu devam ettirebilirim?

Tek çözüm korktuğun şeyin üstüne gitmektir gidip konuşmalısın. Ayrıca bu korku ile alakalı değil ben herkesle konuşabiliyorum sıkıntı olmuyor ama benim konuşabilme sebebim korkum olmamasından değil daha cesur olmamdan kaynaklı. Korku her zaman olacak önemli olan korkuyu kabullenmen. Her detayı da düşünme bir kere konuşmaya başlayınca laf lafı açıyor.

Tek çözüm korktuğun şeyin üstüne gitmektir gidip konuşmalısın. Ayrıca bu korku ile alakalı değil ben herkesle konuşabiliyorum sıkıntı olmuyor ama benim konuşabilme sebebim korkum olmamasından değil daha cesur olmamdan kaynaklı. Korku her zaman olacak önemli olan korkuyu kabullenmen. Her detayı da düşünme bir kere konuşmaya başlayınca laf lafı açıyor.
Aga sorun başlama kısmı gerçekten. Yani tanımadığım birilerine nasıl başlarım bilmiyorum.

@seffabullut Yaşadığınız sorun tecrübesizlikten kaynaklanıyor. Tecrübesizlikte bilgisizlik korku getirir yanında. Ben hep başlatma da ve sohbeti ilerletme de sıkıntı yaşardım korkardım ne demeliyim nasıl konuşmayı başlatacağım diye. Bu korkunun üstüne gide gide alıştım şu an herkes gibi sohbet edebiliyorum.

@seffabullut Yaşadığınız sorun tecrübesizlikten kaynaklanıyor. Tecrübesizlikte bilgisizlik korku getirir yanında. Ben hep başlatma da ve sohbeti ilerletme de sıkıntı yaşardım korkardım ne demeliyim nasıl konuşmayı başlatacağım diye. Bu korkunun üstüne gide gide alıştım şu an herkes gibi sohbet edebiliyorum.
Nasıl alıştınız yani? Gidip konuşmaya mı çalıştınız? Hiç tanımadığım biriyle ne konuşacağım aklım almıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı