Sohbet nasıl devam ettirilir?

HD4450

Kilopat
Kuzenimin bir arkadaşından hoşlanıyorum tanış değiliz instadan ekledim merhaba tanışabilir miyiz yazdım ama cevap gelmedi hala gelince nelerden konu açmalıyım klişe olmayacak şekilde?

İngiliz kraliçesi sanki, bu Türk kızları anlayamıyorum hala.

Nasılsın iyi misiniz?
Nelerden hoşlanıyor sunuz?
En sevdiğiniz renk (v.b) ne?
Hangi flimlerden hoşlanıyor sunuz?
V.b şeyler, aklıma çok bir şey gelmiyor ancak siz konuşmayı başlattığınızda ve kuzeninizin arkadaşı konuşmaya başlar ise o sohbet anlamadığınız şekilde devam eder.

Kuzenimin bir arkadaşından hoşlanıyorum. Tanışık değiliz; Instagram'dan ekledim, "Merhaba, tanışabilir miyiz?" yazdım ama cevap gelmedi hâlâ. Gelince nelerden konu açmalıyım klişe olmayacak şekilde?
Bu kadar stres yapmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Samimi olması adına sohbetin o anki ilerleyeceği yönü göz önünde bulundurarak biraz da anlık olacak şekilde konular bulup konuşmaya çalışın derim. Akışına bırakın ve doğal olmaya çalışın. Bu denli de düşünmenize gerek yok.

İsteği kabul etmeden merhaba mı yazdın, kabul etti de mi merhaba yazdın?

Kabul etti sonrada merhaba tanışmak için yazdım rahatsız ettiysem özür dilerim yazdım.
Bu kadar stres yapmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Samimi olması adına sohbetin o anki ilerleyeceği yönü göz önünde bulundurarak biraz da anlık olacak şekilde konular bulup konuşmaya çalışın derim. Akışına bırakın ve doğal olmaya çalışın. Bu denli de düşünmenize gerek yok.

Normalde çok kasmıyorum ama ne zaman doğal davransam hep kaybediyorum.

İngiliz kraliçesi sanki, bu Türk kızları anlayamıyorum hala.

Nasılsın iyi misiniz?
Nelerden hoşlanıyor sunuz?
En sevdiğiniz renk (vb) ne?
Hangi flimlerden hoşlanıyor sunuz?
vb şeyler, aklıma çok bir şey gelmiyor ancak siz konuşmayı başlattığınızda ve kuzeninizin arkadaşı konuşmaya başlar ise o sohbet anlamadığınız şekilde devam eder.

İsteği kabul etmeden merhaba mı yazdın, kabul etti de mi merhaba yazdın?

Boş verin dostlar kız görüldü atti.

Son düzenleme:
Hobilerin neler?
Nelerden hoşlanırsın?
Gibimsi sorular sor. Ancak hoşlandığın için onunla biraz daha samimi konuş. Ve de ona iltifat et. Küçük küçük iltifatlar mesela. Eğer ki böyle şeyler yapmazsan seni arkadaş olarak görür. Yani sen ona açıldığında seni arkadaş olarak görmesi normal bir tepki olur.

Geri
Yukarı