Sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Rusya'da sadece Moskova'da sokağa çıkma yasağı bulunuyor.

Bence de gelmeli aslında, böyle hızlı yayılan bir virüste "Gelmeli".
Şuan bir Fransa'dan bir Almanya'dan farkımız:
Kişi başına düşen Yoğun Bakım Yatak sayısı:
1-Türkiye:40.
2-ABD:34.7
3-İtalya:12.5
4-Fransa:11.6
5-Güney Kore:10.6
6-İspanya:9.7
7-Japonya:7.3
8-İngiltere:6.6
9-Çin:3.6

Evet, sonuna bir alanda birinciliğe doğru yol alabildik ve birinciyiz.
Toplam yatak sayısında OECD sonuncusuyuz ama, bu sadece yoğun bakım.

Evet, sonuna bir alanda birinciliğe doğru yol alabildik ve birinciyiz.
OECD bu durumu yalanladı. Türkiye 42 ülke arasında 31. sırada bulunuyor yoğun bakım sayısında.
İlk beşte de Japonya, Güney Kore, Rusya, Almanya ve Avusturya var.
Son beşte ise Hindistan, Endonezya, Kosta Rika, Meksika ve Kolombiya var.

Bu dediğin haberin bir gerçekliği yok, lağım medyasının uydurduğu yalanlar bunlar.
bu sadece yoğun bakım.
Yoğun bakım sayısında da 31. sırada Türkiye.

OECD bu durumu yalanladı. Türkiye 42 ülke arasında 31. sırada bulunuyor yoğun bakım sayısında.
İlk beşte de Japonya, Güney Kore, Rusya, Almanya ve Avusturya var.
Son beşte ise Hindistan, Endonezya, Kosta Rika, Meksika ve Kolombiya var.

Bu dediğin haberin bir gerçekliği yok, lağım medyasının uydurduğu yalanlar bunlar.

Yoğun bakım sayısında da 31. sırada Türkiye.
Ne bileyim ona hiç dikkat etmemişim ben ya :D.
Aşağıdaki haber kaynağını görünce şüphe etmiyor insan:

Ek Açıklama 2020-03-31 000059.jpg

Ne yalan söyleleyim en azından aile başı 2000 lira ya da kişi başı 500 lira verecekler gibi bir beklentim vardı. En azından bir ay nefes aldırabilmek için. Adamlar IBAN gönderdi, para istediler. Sonuç olarak ekonomik anlamda ne kadar zor günler geçirdiğimiz görülüyor. Maalesef ekonomik koşullar sebebiyle sokağa çıkma yasağı gelemez. Haftada bir gün dışarı çıkıyorum, virüsü taşır memlekete götürürüm korkusuyla kaldık yerimizde. Bundan sonrası tedbir ve kader. Sağlık olsun, bugünler de geçer.

Ne yalan söyleleyim en azından aile başı 2000 lira ya da kişi başı 500 lira verecekler gibi bir beklentim vardı.
Aman! Aynalar çatlar, bardaklar falan patlar. Duymamış olayım. Bizim devletimiz bir koli de senden olsun der, en iyi yaptıkları şey istemek sonuçta.

Aman! Aynalar çatlar, bardaklar falan patlar. Duymamış olayım. Bizim devletimiz bir koli de senden olsun der, en iyi yaptıkları şey istemek sonuçta.
Bence en doğrusunu yapıyorlar. Veren olduktan sonra neden istemesinler? Para gönderenlerden sokağa çıkıp 10 lira istesek kafalarını çevirir transit geçerler. İşin şov kısmı başlayınca vatanı ve insanları bunlardan çok düşünen yok.

Bu ekonomi ile dışarı çıkma yasağı gelmesi mümkün değil, bakarsanız halktan hala 10 TL yardım bekliyor devlet. İnanılır gibi değil, milletin durumu zaten ortada. Halk yardım beklerken halktan yine para istemek ... Sözün bittiği yer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı