Sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Bence gelmeli ve hatta geç bile kalındı. Rusya'da bile sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Vaka sayısı çok hızlı artıyor, günde 1000+ vaka. Güney Kore'yi geçtik.

Ne zaman geleceği hakkında bir bilgim yok. Ama ben iki hafta içerisinde bekliyorum.

Bu saatten sonra sokağa çıkma yasağının bir esprisi yok. Kaldı ki sokağa çıkma yasağı ilan edilse dahi Rusya modeli gibi sadece işine giden insanlar hariç herkesi evinde tutmaya yönelik olacaktır, hali hazırda zaten aşağı yukarı insanlar evinde. Enfeksiyonu kapan kaptı, bulaştıran bulaştırdı. Oturup beklemekten, kendini sağlama almaktan başka bir çare yok.

Bence gelmeli ve hatta geç bile kalındı. Rusya'da bile sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Vaka sayısı çok hızlı artıyor, günde 1000+ vaka. Güney Kore'yi geçtik.

Ne zaman geleceği hakkında bir bilgim yok. Ama ben iki hafta içerisinde bekliyorum.
Rusya'da sadece Moskova'da sokağa çıkma yasağı bulunuyor.

Bence de gelmeli aslında, böyle hızlı yayılan bir virüste "Gelmeli".
Şuan bir Fransa'dan bir Almanya'dan farkımız:
Kişi başına düşen Yoğun Bakım Yatak sayısı:
1-Türkiye:40.
2-ABD:34.7
3-İtalya:12.5
4-Fransa:11.6
5-Güney Kore:10.6
6-İspanya:9.7
7-Japonya:7.3
8-İngiltere:6.6
9-Çin:3.6

Evet, sonuna bir alanda birinciliğe doğru yol alabildik ve birinciyiz.

Ekonomi buna dayanır mi? Bir soru da benden. Hadi sokağa çıkma yasağı ilan edelim deyince iş bitmiyor.

Dışarı çıkması gereken kişiler ise giden kisiler. Bunun dışında kimse market alışverişi ve hastane dışında keyfi olarak evden çıkmamalı. Yani kısmi bir sokağa çıkma yasağı getirilebilir. Bu alışveriş olayında da bir evde 4 kisi yasıyorsa 4'u de değil, sadece 1'i gitmeli.

Full sokağa çıkma yasağı getireceksen sosyal devlet olarak halkın her kesiminin ihtiyacını karşılayacak gucun olmalı. Bu güç TR'de var mi? Yok. Olsa bile ne kadar idare eder? Muamma.

Ekonomi buna dayanır mi? Bir soru da benden. Hadi sokağa çıkma yasağı ilan edelim deyince iş bitmiyor.

Dışarı çıkması gereken kişiler ise giden kisiler. Bunun dışında kimse market alışverişi ve hastane dışında keyfi olarak evden çıkmamalı. Yani kısmi bir sokağa çıkma yasağı getirilebilir. Bu alışveriş olayında da bir evde 4 kisi yasıyorsa 4'u de değil, sadece 1'i gitmeli.

Full sokağa çıkma yasağı getireceksen sosyal devlet olarak halkın her kesiminin ihtiyacını karşılayacak gucun olmalı. Bu güç TR'de var mi? Yok. Olsa bile ne kadar idare eder? Muamma.
Mesela Almanya'da iki kişi yan yana gezemiyor. Dediğin gibi marketlere 1 kişi gidiliyormuş. Tanıdığımız birisi var, 3-4 gün önce söylemişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı