Sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Sokağa çıkma yasağı için para gerekli hazine bakanı paramız var uçuyoruz kaçıyoruz diye açıklama yapıyor ama yardım parası halktan alınıyor. Yakın zamanda gelmez 2 buçuk hafta sonra gelebilir ki Türkiyenin oranları 5 günde 2 katı yapıyor. Yani durum vahim olacak ve hala kimse bişey yapmıyor. Durumun kötüye gitçeği belli dahi olmaya gerek yok ama kimse bişey yapmıyo. Rakamlar berbat Bi hal aldığında gelecek gibi . Faturayı sağlık bakanına kesecekler gibime geliyor.

Nerede? Annem babam üç kuruş için evden uzakta ve haftalarca dönmüyorlar. Ayda bir kez yüzlerini görürsem şanslıyım.
İroni yapmıştım, anlamanı beklerdim dostum. Yanlış anladın:(

Devlet büyükleri sadece kendileri için çalışıyorlar, mecliste bizim sesimiz olmak yerine kendi seslerini meydana çıkartıyor. Yaşlı grubu diye tabir ettiğimiz kesimden can kaybı yaşıyoruz ama bu yaş meselesi değil.

Devlet, kendi insanına bakabiliyorsa; gelişmiş devlettir. Biz kendimize zor bakıyoruz, bir de devlete yüksek şekilde yardımlar yapılıyor.

Gelmez, evinde oturan şuanda işsiz bir sürü insanlar var ailemden örnek vereyim annem ve babam servisçi insanların durumları çok kötü devlet destek sağlamadığı sürece gelmiyecek ekonomi duruk canlanmasını bekliyorlar da boşa bekliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı