Sokak kedileri için en mantıklı mama hangisi?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 775

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Şu anda bunu alıyoruz:

Abone sayımızda artış olduğu için daha fazla mamayı daha uygun bir fiyata almak istiyoruz, amacımız daha fazla canın karnını doyurabilmek. KG fiyatı en uygun hangisini alabiliriz? Nasıl olsa sokak hayvanı deyip, küçümseyip, sağlığını etkileyebilecek kadar dandik mamalar da almak istemiyorum açıkçası, kaş yaparken göz çıkarmayalım.

KG Fiyatı olarak sıralama:

Yanlış bilmiyorsam yaş mamaları daha fazla seviyorlar. Doğru mu bilmiyorum ama eğer böyleyse yaş mama daha iyi olacaktır. Tabii maliyeti daha fazla olur. Tam bilmediğim için böyle dedim. Hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.
Evet ama yaş mamalar çok daha pahalıya geliyor, bildiğin et var onların içinde. Konunun amacına pek uygun olmaz yaş mama.

Yanlış bilmiyorsam yaş mamaları daha fazla seviyorlar. Doğru mu bilmiyorum ama eğer böyleyse yaş mama daha iyi olacaktır. Tabii maliyeti daha fazla olur. Tam bilmediğim için böyle dedim. Hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.
Her kedi yaş mamayı daha çok sever. Garip bir yorum olmuş. :D
Ne alırsanız yerler hocam. Seçme şanslarının olmadığını onlarda biliyor. :D

Ne alırsanız yerler hocam. Seçme şanslarının olmadığını onlarda biliyor. :D
Orası öyle ya. Bu arkadaşları beslediğimiz yer biraz kırsal sayılabilecek bir yerde sayılıyor, pek tercih hakları yok gerçekten, domates kabuğu yiyen kedi gördüm desem kaç kişi inanır bilmiyorum ama gördüm. Maalesef arada çakallar falan kaçırıyor av oluyorlar, kuş muş yakalıyorlar.

Orası öyle ya. Bu arkadaşları beslediğimiz yer biraz kırsal sayılabilecek bir yerde sayılıyor, pek tercih hakları yok gerçekten, domates kabuğu yiyen kedi gördüm desem kaç kişi inanır bilmiyorum ama gördüm. Maalesef arada çakallar falan kaçırıyor av oluyorlar, kuş muş yakalıyorlar.
Hocam çakallar kaçırıyor derken? Nasıl bir vahşetin içindesiniz hocam? Bari yaş mama verinde kısa ömürlerini zevkle geçirsinler. :(

Benimki değil. Kuru mama yiyor yavruluğundan beri, zorla ıslak mama yedireyim diyorum istemiyor.

O boşluğu light Dardanel ton balığı ile dolduruyorum. İlginçtir yağda ya da başka marka yemiyor illa Dardanel olacak. Kuru mama dışında bir şey yesin dedim ocağıma indir ağacı dikti.

Hocam çakallar kaçırıyor derken? Nasıl bir vahşetin içindesiniz hocam? Bari yaş mama verinde kısa ömürlerini zevkle geçirsinler. :(
Orman sayılabilir işte, her şey olabilir. Dediğiniz gibi üzücü bir durum ama doğanın kanunu bu. Bu arkadaşlar da gidip kuş, fare falan yakalayıp yiyorlar, doğanın dengesi bu yani.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştırmak en mantıklısı. Bizde takılan bir sokak kedisi var (eve geldiğinden beri tuvalet dışında dışarı çıktığı yok, ne kadar sokak kedisi olduğu tartışılır) ve ona böyle veriyoruz. Düz kuru mama da çok kuru oluyor, hayvan mamadan sonra suya öyle bir abanıyor ki... mamanın ne kadar kuru olduğunu ben hissediyorum.

Geri
Yukarı