Sokak kedilerine çiğ tavuk, ciğer verilir mi?

Bloodlinee

Hectopat
Yaklaşık 2 aydır mahallemdeki kedilere ciğer veriyorum yaklaşık 7-8 tane kedi var önceden daha fazlaydı bazıları gelmiyor 2 aydır hiç aklıma gelmedi ama kedilere bir zararı olur mu? Haftada 7-10 kg alıyorum belki de daha fazla biraz da cebimi zorladı açıkçası ama onları beslemeye başladığımdan beri maddi sıkıntılarım azaldı daha iyi alternatif yöntem var mı bilmiyorum mama olabilir. Kısacası zararı olur mu?

Yaklaşık 2 aydır mahallemdeki kedilere ciğer veriyorum yaklaşık 7-8 tane kedi var önceden daha fazlaydı bazıları gelmiyor 2 aydır hiç aklıma gelmedi ama kedilere bir zararı olur mu? Haftada 7-10 kg alıyorum belki de daha fazla biraz da cebimi zorladı açıkçası ama onları beslemeye başladığımdan beri maddi sıkıntılarım azaldı daha iyi alternatif yöntem var mı bilmiyorum mama olabilir. Kısacası zararı olur mu?
Genelde köpeklere yada kedilere daha sağlıklı olduğu düşünülen RAW veya BARF Diet şeklinde besliyor yurtdışındakiler Türkiyedede Raw ve Barf Diet ile besliyenler var benim bildiğim düzenli olarak iç dış parazit yaptırıp çiğ eti buzlukta bekletip veriyorlar.
Bildiğim kadarıyla çiğ et pişmiş ete göre daha doyurucu.

Çiğ tavuk ve çiğ ciğer zararlı olabilir diye düşünüyorum. Ben 1 yıldır besliyorum 10-15 kiloluk mamalardan aliyorum. Hem bütçe dostu hem de bütçeni hafif arttirabilirsen sağlıklı oluyor öneririm.

Alternatif olarak mama kullanabilirsiniz whiskas ve purina.

Genelde köpeklere yada kedilere daha sağlıklı olduğu düşünülen RAW veya BARF Diet şeklinde besliyor yurtdışındakiler Türkiyedede Raw ve Barf Diet ile besliyenler var benim bildiğim düzenli olarak iç dış parazit yaptırıp çiğ eti buzlukta bekletip veriyorlar.
Bildiğim kadarıyla çiğ et pişmiş ete göre daha doyurucu.
Yada eti birkaç gün buzlukta bekletip az pişirip verebilirsiniz, Barf veya Raw Diet şeklinde besliyenler var köpek veya kedileri youtubeye yazarsan çıkar onlarada sorabilirsin.

Et taze olsa da olmasa da et çiğ olduğu için zararlıdır. Mamalarda biraz uygun fiyatlı olanları da var onlara bakabilirsiniz ama ilk başta az miktarda alın deneyin yiyecekler mi çünkü uygun olanların kalitesi düşük olduğu için bazı kediler sevmiyor ve yemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı