Sokak kedisinin ısırması sorun olur mu?

Ölmek sorun değil de ölene kadar çekeceğin acı çok kötü.
Ya zaten yan dükkanın ve veterinerin yemek verdiği kedi o hasta olmadığında belli sadece minik dişledi beni. Yani dişleme denemez ona. Böyle hafiften kendi dişlerinizle elinizi ısırırsınız ya çok küçük bir acı verdi acı bile yok yani yara vs. De yok

Mesela önceden aşım vardı bir daha gerek var mı?

Dosya Ekleri

• 1671045051221160471438376859161.jpg
    1671045051221160471438376859161.jpg
    113,3 KB · Görüntüleme: 104
Ya zaten yan dükkanın ve veterinerin yemek verdiği kedi o hasta olmadığında belli sadece minik dişledi beni. Yani dişleme denemez ona. Böyle hafiften kendi dişlerinizle elinizi ısırırsınız ya çok küçük bir acı verdi acı bile yok yani yara vs. De yok

Mesela önceden aşım vardı bir daha gerek var mı?
Dostum sen doktora gitmemek için kılı kırk yarıyorsun, adamlar sana yardımcı olmaya çalışıyor sen hâlâ yok şöyle yok böyle. İçini rahatlatmak için, biri gelsin "hiçbir şey olmaz rahat ol" desin diye konu açmışsın. O vebali kimse alamaz sana söyleyeyim. En yakın zamanda doktora gitmen gerek. Geçmiş olsun.

Bugün bir kedi ısırdı beni, yani ısırdı dediğim böyle dişledi. Hani olur ya kediler sahiplerini dişler, onun gibi ama bu sokak kedisiydi, tırnak çıkardı ve kuduz gibi de durmuyordu. Bir sıkıntı olur mu?
Doktora şimdilik başvurmayın. Size 10 gün beklemenizi ve eğer kedi ölürse gelmenizi söyleyeceklerdir. 10 gün bekleyin. Eğer kedi ölürse hiç beklemeden doktora görünün.

Dostum sen doktora gitmemek için kılı kırk yarıyorsun, adamlar sana yardımcı olmaya çalışıyor sen hâlâ yok şöyle yok böyle. İçini rahatlatmak için, biri gelsin "hiçbir şey olmaz rahat ol" desin diye konu açmışsın. O vebali kimse alamaz sana söyleyeyim. En yakın zamanda doktora gitmen gerek. Geçmiş olsun.
Ailemi rahatsız etmek istemiyorum her zaman bir sorun çıkarıyorum zaten yani iğneden korkmak gibi bir durum yok

Doktora şimdilik başvurmayın. Size 10 gün beklemenizi ve eğer kedi ölürse gelmenizi söyleyeceklerdir. 10 gün bekleyin. Eğer kedi ölürse hiç beklemeden doktora görünün.

Peki daha önceden aşım varsa sanırım çocukluk aşımda kuduz aşısı yapılmıştı bir sorun olur mu bir daha mı aşı olmak mı gerekiyor?

Son düzenleme:
Mutlaka sağlık kuruluşuna gidin. Burası neticesinde müneccim değil. Nerden bilsinler sizi ısıran kedinin kuduz olup ya da olmadığını? Ayrıca kendinizce çıkarımlar yapıp gitmeme gibi bir niyetiniz var gibi görünüyor. Canınızdan olmak istemiyorsanız mutlaka sağlık ocağına gidin. Size kuduz iğnesi takvimi oluşturacaklardır. Söyledikleri periyotlarda iğnenizi olacaksınız ve bu şekilde hayatınızı garanti altına almış olacaksınız. Hepsi bu. Bu kadar korkmayın iğneden, doktordan.
Aileniz vefat ettiğinizde daha çok rahatsız olacak bunu da unutmayın.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. İğne olmaya başlanır. İğnenin ilk 10 gününde kedi ölürse devamı gelir. Ölmezse iğne uygulaması durdurulur.

Son düzenleme:
Kuduz 2 yoldan bulasabilir
1. Hasta hayvanların ısırmaları sonucu oluşan yaralarla insanlara geçerek hastalık oluşturur.
2. Hasta hayvanlarin salyalari ile kirlenmis tirnaklari ile pençelenirsen de kuduz bulaşabilir
Eğer senin bulundugun duruma gelirsek kedi dislerini gecirmediyse sorun olmicaktir ama is saglik oldugundan bir doktora gorunmenizi oneririm yukarıda kediyi veterinerin besledigini soylemissiniz gidip ona da sorun size ne yapmaniz gerektiğine dair bilgi verebilir

Ailemi rahatsız etmek istemiyorum her zaman bir sorun çıkarıyorum zaten yani iğneden korkmak gibi bir durum yok

Peki daha önceden aşım varsa sanırım çocukluk aşımda kuduz aşısı yapılmıştı bir sorun olur mu bir daha mı aşı olmak mı gerekiyor?

Kuduz aşısı bedava yapılıyor internete şehrinde nerelerde yapıldığını yaz ve git, sana kediyi 10 gün boyunca takip edip edemiyeceğini sorucaklar, sokak kedisini takip edemezsin zaten
2-3 gün arayla 4 doz aşı olacan ilk dozla birlikte tetanoz aşısı da yapmışlardı bana, kuduz aşısı sonrası ağrı falan da olmuyo
Kedi benim elimi kanatmıştı sana yaparlar mı bilmem ama buna karar vermesi gereken ordakiler sen her türlü gidicen

Kuduz aşısı bedava yapılıyor internete şehrinde nerelerde yapıldığını yaz ve git, sana kediyi 10 gün boyunca takip edip edemiyeceğini sorucaklar, sokak kedisini takip edemezsin zaten
2-3 gün arayla 4 doz aşı olacan ilk dozla birlikte tetanoz aşısı da yapmışlardı bana, kuduz aşısı sonrası ağrı falan da olmuyo
Kedi benim elimi kanatmıştı sana yaparlar mı bilmem ama buna karar vermesi gereken ordakiler sen her türlü gidicen
Peki teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı