Sokakta Etkili Savunma Sporu Önerisi

• Konuyu başlatan ulak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 4B

ulak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hangi dövüş sanatı sokakta işe yarar? O kadar insan kickbox, boksa gidiyor ama sokakta biri bıçak veya sopa çıkarınca bir şey yapamıyorlar. Çünkü biri agresif diğeri profesyonel. Agresifin ne yapacağı bilinmez, profesyonellik bir diğer profesyonel ile dövüştüğünde işe yarar. Sokakta etkili olabilecek bir savunma sanatı söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sokak dövüşünde " Bıçak çekmek adamlığa yakışmıyor kardeşim " diyerek yırtmışlığım vardır 5 ay Box'a gittim faydası özgüven sadece.

İçinde bulunduğun herhangi bir kavgada bıçak çıkarılırsa güvenliğin açısından oradan uzaman lazım. Ama sokakta kendini koruyabileceğin ve bu gibi durumlarda savunmak istediğin bir spor dalı arıyorsan, MAA veya Muay Thai öneririm dostum.

MAA gitmeyi düşünürsen, bodybuilding programına ihtiyacın olacak bunu unutma.

Jiu-Jitsu tavsiye ederim.

Spor genel amacına yönelik bir tanıtım yazısı;

Bu listedekiler arasında en melez olan savunma sporudur. Hepsinden biraz var içinde. Rakibi kendinizden daha alçak bir noktaya getirmek üzerinedir. Mesela silahla size saldıran birinin kolunu tutup, köprücük kemiğine yumrukla vurarak yere çökmesini sağlayabilirisiniz. Tekme atan rakibinizin, havadaki ayağını tutup kendi ekseniniz etrafında onu çevirebilirsiniz. Dengesini kaybedip düşecektir. Ya da sizi kıyafetinizden yakaladı diyelim. Geriye kaçmak yerine üzerine atlayıp, omzundan ve ensesinden kavrayarak üzerinizden atabilirsiniz.50 kgluk kadın 100 kgluk adamı jiu-jitsu ile kolaylıkla üzerinden atabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı