Sokakta yazan garip yazılar nelerdir?

ns sec

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, ben genelde dışarıya çıktığımda sokakta garip şekilli şukullu yazılar görüyorum. İşte astra yazıyor, skoe yazıyor, hash yazıyor yani anlamı ne bunların? Mesela bir kere sokakta elektrik kutusunun üstünde hash yazıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nick derler onlara, genelde rap-hip hop takılan gençlerin sokaklara yazdığı imzalardır. Normal insanlar bilmez kim olduklarını ama kendi aralarında onlar birbirlerini bildikleri için kim ne yazmış bilirler. Birde onların büyükleri vardır. Onlara da Graffiti derler. Sadece yazı değil, resim de olabilir bunlar. Eskiden genelde izinsiz yapılırlardı, geceleri sokakta bi duvar boyayıp kaçardı gençler. Artık izinli bir şekilde yapılabiliyor. Mekan sahipleri, genelde eğlence mekanları iç ve dış duvarlarına yaptırıyor bunlardan. Birde dükkanlar kepenklerine dükkanlarının isimlerini bu tarzda yazdırabiliyor. Graffiti olarak aratırsanız çok harika şeyler bulursunuz.

Los Angeles'ta daha çok örneği var bunun. Gang sh*t derler genelde. Benim de zamanında çok fazla mavi renk ile yazı yazdığım oldu duvarlara. Genelde kendilerini göstermek için kullanıyorlar ve diğer arkadaşların da dediği gibi onları insanlar anlamıyor ama bu işte olanlar anlıyor sadece. Gang activity ülkemize kadar gelmiş :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı