Sol bek için öneriler

clmrtmava7306612

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorum gördüğünüz üzere ben futbol oynuyorum, 16 yaşındayım ve mevkim sol bek. Beni ve sorumu okuyan herkesi daha çok geliştirmek için verdiğiniz her öneri altın değerinde. Şimdiden teşekkürler. (bu arada tabii ki bu soruyu kendimi sokakta daha çok geliştirmek için sormadım. Futbolu bir hobi olarak değil işim olarak yapmak istiyorum ve her gün fırsatım olduğunda antrenman yapmaya çalışıyorum.)

Fiziksel gücün olmalı. Bek olduğun için pasların önemli çünkü kanata ya da direkt olarak forvete gidiyor o paslar. Defans hattından forvete uzun top atman lazım. Tavsiyem fiziksel antrenmanlar ve uzun pasa yoğunlaş.

Bence bekler için en önemli niteliklerden biri dayanıklılık. Pozisyon gereği sürekli git gel yapman lazım olduğu için dayanıklılığın ne kadar fazlaysa o kadar fazla iş yapma olanağın oluyor sahada. Dayanıklılık geliştirebilirsin.

Merhaba arkadaşlar, sorum gördüğünüz üzere ben futbol oynuyorum, 16 yaşındayım ve mevkim sol bek. Beni ve sorumu okuyan herkesi daha çok geliştirmek için verdiğiniz her öneri altın değerinde. Şimdiden teşekkürler. (bu arada tabii ki bu soruyu kendimi sokakta daha çok geliştirmek için sormadım. Futbolu bir hobi olarak değil işim olarak yapmak istiyorum ve her gün fırsatım olduğunda antrenman yapmaya çalışıyorum.)
Bence canlı naçlar izleyip sol beklerin hareketlerini izlemelisin. Örneğin Manchester City'nin bazı maçlarını (boş zamanlarında) 90 dk izleyip Cancelo'nun direktiflerini izlemek senin için yararlı olabilir. Veya aynısı Bayern Münih - Alphonso Davies olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı