Sol çene sağ çeneden çok daha kaslı

Plory

Centipat
Merhaba. Sol çenemdeki masseter kası aşırı kaslı fakat sağ taraf o kadar kaslı değil ama yine de çoğu insandan daha kaslıdır. Durum böyle olunca bayağı bir asimetrik duruyor ama çoğu insan ben söylemeden fark etmez.

Bunun için dişçiye gittim ve yaşım daha 16 olduğu için botoks yapmadılar. Şeffaf plak taktılar, şeffaf plakla geçeceğini sanmıyorum fakat sorum şu 1 sene sonra yani 18 yaşıma girdiğimde sol çenemi küçültmek yerine sağ çenemi sol çenemle eşit yaptırmam daha mantıklı değil mi veya böyle bir şey yapabilir miyim? Ya da botoks yaptırıp küçültmem daha mı iyi olur? Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Sürekli sol tarafla çiğneme yaptığın için olabilir mi? Sağa yönel :D

Zaten doktor da o yüzden dedi sol ve sağ eşit çiğne dedi ve 2 aydır öyle yapıyorum fakat bu saatten sonra düzelecek gibi değil. Sol çenem gerçekten çok kaslı.
Ne dertler var be bende kendiminkini dert sanıyorum.

Büyük ihtimal ironi yaptınız. Fakat gülerken aşırı kötü gözüküyorum bu yüzden bunu fark ettiğimden beri gülmem ve sabah uyandığımda çenem çok ağrıyor.

Merhaba. Sol çenemdeki masseter kası aşırı kaslı fakat sağ taraf o kadar kaslı değil ama yine de çoğu insandan daha kaslıdır. Durum böyle olunca bayağı bir asimetrik duruyor ama çoğu insan ben söylemeden fark etmez.

Bunun için dişçiye gittim ve yaşım daha 16 olduğu için botoks yapmadılar. Şeffaf plak taktılar, şeffaf plakla geçeceğini sanmıyorum fakat sorum şu 1 sene sonra yani 18 yaşıma girdiğimde sol çenemi küçültmek yerine sağ çenemi sol çenemle eşit yaptırmam daha mantıklı değil mi veya böyle bir şey yapabilir miyim? Ya da botoks yaptırıp küçültmem daha mı iyi olur? Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Sakız çiğneme. Çeneni yoracak hareketlerden kaçın. Doktora 'Sirdalud 2 mg' kullanabilir miyim diye danışabilirsin. Diş sıkması sorunun olabilir. Uykuda diş sıkması sorunu ben de yaşamıştım uzun süre.
Stres'ten olur. Birşeylere sinirlenip içe atmaktan dolayı olur.

Sakız çiğneme. Çeneni yoracak hareketlerden kaçın. Doktora 'sirdalud 2 mg' kullanabilir miyim diye danışabilirsin. Diş sıkması sorunun olabilir. Uykuda diş sıkması sorunu ben de yaşamıştım uzun süre.
Stres'ten olur. Bir şeylere sinirlenip içe atmaktan dolayı olur.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Sakızı 1 ay önce sadece sağ tarafı eşitlemek için çiğniyordum. Etkisi olmayınca bıraktım, onun haricinde çiğnemiyorum. Diş sıkma sorunum vardı, ama diş sıkmadan dolayı kasın şiştiğini öğrendiğimden beri sıkmıyorum. Ve zaten şeffaf plak takıyorum. 1 ay sonra kontrol için gittiğimde ilacı soracağım.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Sakızı 1 ay önce sadece sağ tarafı eşitlemek için çiğniyordum. Etkisi olmayınca bıraktım, onun haricinde çiğnemiyorum. Diş sıkma sorunum vardı, ama diş sıkmadan dolayı kasın şiştiğini öğrendiğimden beri sıkmıyorum. Ve zaten şeffaf plak takıyorum. 1 ay sonra kontrol için gittiğimde ilacı soracağım.
Uykuda farkında olmadan diş sıkılabiliyor. Bu yüzden diş plağı gerekli.

Geri
Yukarı