Sol gözde miyop olduğunu öğrenmek

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
Evet, şaka yapmıyorum. Sol gözümde miyop var. Resmen uzağı bulanık görüyorum ve bu benim iyice canımı sıktı. Şimdi kim uğraşacak göz ameliyatıyla falan. Ben bu durumu birkaç gün önce fark ettim. İlk başta çok kafaya takmadım belki gözüm çok yoruluyordur diye düşündüm ama bir türkçe sorusunda miyopla alakalı bir soru görünce aslında sol gözümde ne olduğunu o an fark ettim. Dediğim gibi, miyop var. Şimdi ne yapayım arkadaş ya? LGS derdi vardı, yanına bir de bu olay geldi. Ne yapacağım şimdi. Çok üzgünüm ve canım çok sıkkın. Muhtemelen gözlük takmaktan başka bir seçeneğim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun, büyük ihtimalle aynısı bende de var hatta daha kötü olabilir randevu düşürmeye çalışıyorum olmuyor benim de sol gözümün görüş alanımdan %20 civarı kayıp ve 3-5 metre sonra herhangi bir yazıyı okuyamıyorum gözümde leke bile var son çare olarak özel'e gideceğim.

İlk önce bir göz doktoruna gidip göz ölçümü yaptırıyorsun. Öyle sorudan okuduğun bilgiyle gözünde ne var bilemezsin. Miyop sandığın şey astigmat da olabilir, başka bir şey de.

Gittiğin zaman sana bir ölçüm yapacaklar. Miyop veya başka bir göz sorunun varsa anında ölçümde çıkıyor zaten, değerler de çıkıyor. Ona göre gözlük ya da lens kullanacaksın. Ayrıca tek gözünde olmaz genelde, iki gözünde de vardır ama sol daha baskın olduğu için sağı fark etmiyorsundur.

Gözlük takmak, dünyanın sonu değil. Kendimi bildim bileli gözlük kullanıyorum ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım. Belli bir süre sonra bir parçan haline geliyor, fark etmiyorsun bile gözünde olduğunu.

İlla forumdan bir yardım istiyorsan göz ölçüm sonucunu buraya atarsan ben sana ne olduğunu söylerim. :)

Kaç numara bilmiyorum fakat kafaya takılacak bir mevzu değil gözlük yeri geldiğinde bir aksessuardır.Ayrıca belli bir yaşa kadar gerileme ihtimali de mevcut.

Geçmiş olsun. Öncelikle göz doktoruna muayene olup. Gözlüğü takarsınız bitti. Belli yaştan sonra göz numarası büyümüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı