Sol gözüm sağ gözümden daha iyi görüyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yukarıda da yazdığı gibi sağ gözüm ile yazıları çok net okuyamıyorum okunuyor ama sol gözüm kadar keskin değil. En son doktora gittiğim zaman 5 6 ay olmuştur ikisinde de sıkıntı yok demişti. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yukarıda da yazdığı gibi sağ gözüm ile yazıları çok net okuyamıyorum okunuyor ama sol gözüm kadar keskin değil. En son doktora gittiğim zaman 5 6 ay olmuştur ikisinde de sıkıntı yok demişti. Normal midir?

Bende birden sağ gözüm bozulmuştu doktora tekrar gidin.

Sağ gözünüz 0.5 numaraysa sol gözünüz 0 numaradır mesela. (sadece bir örnek) Yani normaldir. Bir doktora gidin.
Bir tarafı özel bir bant ile kapatınca düzeliyor. Göz doktoruna giderseniz muhtemelen o bantlardan takacaklar.
O göz tembelliği için verilir. Göz numarasını düzeltmez astigmatı düşürmeye yarar. Doktora gitmeden bu işin aslını öğrenemez. Astigmatsız miyop da olabilir. Bu durumda ve göz tembelliği de yoksa niye bant versin ki doktor?

Doktor diye bir şey var bu işler ile ilgilenen. Ona gidin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı