Solidwoks programında pla filament testi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, 3D yazıcıdan baskısını aldığımız bir malzemenin, bitirme testi için burulma ve eğilme testlerini yapmak istiyorum fakat bu pla malzeme özelliklerini SolidWorks programına nasıl atayacağım bilgisi olan var mı acaba? Elimde parçam mevcut ve çizimini kendim yaptım. Fakat malzeme verilerini bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video ve türevleri sana yardımcı olacaktır.

Bu video ve türevleri sana yardımcı olacaktır.
Evet teşekkür ederim ancak PLA malzemeyi nasıl atayacağımı bilmiyorum daha doğrusu PLA malzeme verilerini bilmiyorum. Acaba PET olarak yapsam olurmu yada verileri nerden bulurum.

Bununla ilgili bilgim yok fakat araştırmalarını yabancı kaynak olarak yaparsan daha somut verilere ulaşacağına eminim kolay gelsin.

Ben metal sanayi üzerine çalıştığım için verileri bulmam daha basit oluyor haliyle fakat senin araştırmış olduğun malzeme yapısı hakkında bilgim yok. Ama aşağıdaki linke bir göz atmanı öneririm kolay gelsin.

Bununla ilgili bilgim yok fakat araştırmalarını yabancı kaynak olarak yaparsan daha somut verilere ulaşacağına eminim kolay gelsin.

Ben metal sanayi üzerine çalıştığım için verileri bulmam daha basit oluyor haliyle fakat senin araştırmış olduğun malzeme yapısı hakkında bilgim yok. Ama aşağıdaki linke bir göz atmanı öneririm kolay gelsin.

Cevapların için teşekkür ederim hocam, yabancı kaynaklardan aldığım bilgiler ile kütüphaneye ekleyip test gerçekleştirebildim. Bilgileri bulmak biraz uğraştırdı. İlginç bir durumuda öğrendim PLA malzemeyi kütüphaneye atıp test yapıp yayınlayan sanırım yok makale lerde hep yabancı kaynaklardan alıntılanmış sanırım.

Cevapların için teşekkür ederim hocam, yabancı kaynaklardan aldığım bilgiler ile kütüphaneye ekleyip test gerçekleştirebildim. Bilgileri bulmak biraz uğraştırdı. İlginç bir durumuda öğrendim PLA malzemeyi kütüphaneye atıp test yapıp yayınlayan sanırım yok makale lerde hep yabancı kaynaklardan alıntılanmış sanırım.
Hocam pla bilgilerini paylaşa bilir misiniz? İnternette aradım bende bazı şeyler buldum ama doğruluğundan emin olmak istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı