Çözüldü Soluk ekran rengi AMD renk ayarları ile nasıl düzeltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Valorant oynuyordum, AMD renk ayarlarından biraz daha parlak bir renk vereyim diye renk ayarlarına dokunmamla ekranın renginin solması bir oldu. Resmen çok soluk ve bulanık gözüküyor, çözüm önerisi olan var mı?

Digital Vibrance diye geçmesi lazım.
1632601397568.png

Sadece bu kısımla oynadım, bir bakayım dediğinize.

Oyunlar kısmından Valorant'ı seç özel renkten doygunluğu 200 yap sadece oyunu açınca daha parlak olur daha iyi oluyor, oyundan çıkınca ekran parlak kalırsan Görev Yöneticisi'nden Valorant'ı sonlandır düzelir.

Bu ayarlar ile oynadığınızda bulanıklaşma olmaması gerekiyor ama. İsterseniz öncelikle Radeon ayarlarını varsayılana çevirmeyi deneyin. Sonrasında tekrar tonlama yaparsınız.
Tam bir bulanıklaşma yok aslında, sıfırladım ancak bir fark yok.
Oyunlar kısmından Valorant'ı seç özel renkten doygunluğu 200 yap sadece oyunu açınca daha parlak olur daha iyi oluyor, oyundan çıkınca ekran parlak kalırsan Görev Yöneticisi'nden Valorant'ı sonlandır düzelir.
DDU ile sürücüyü kaldırdım yeniden yükledim, Valorant falan gitti oradan.
Monitörü SRGB moduna aldım biraz daha iyi ancak hala renkler soluk.

Öncelikle hocam monitörünüzün renkleri düzgün gösterebilmesi adına Windows'un kendi tool'u var; Denetim Masasından Renk Yönetimi aracını bulun ve açılan pencerenin gelişmiş sekmesine girin:
1632602116999.png

Görüntü birimini ayarla deyip açılan penceredeki yönergeleri izleyerek kendinize uygun renk ayarlarını yapın. Yaptıktan sonra muhtemelen renkler doğal halini alacaktır ama gözünüzün alışması biraz zaman alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı