Çözüldü Solus OS kurulumda Bootloader hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ExplosiveTR

Hectopat
Daha fazla  
Solus OS kurulumunda karşıma böyle bir hata çıkıyor ne yapmam lazım?

1643826677023.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İstersen Windows bölümüne, EFI disk bölümü genişletme ile ilgili konu aç. Belki Windows altında daha kolay yapılacak bir yöntem vardır.
Solus live üzerinde denedim olmadı. Gparte aynı şekilde denedim. Windows üzerinden bir metot bulum. Deneyince cevap veririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Solus Live üzerinde denedim olmadı. Gparte aynı şekilde denedim. Windows üzerinden bir metot bulum. Deneyince cevap veririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çalışıyor.
Gparted ile de disk bölümünün boyutu değiştirilebilir, mesela sda3 500 MB. boyutlu bir bölüm ve bunun 200 MB. alanı boş görünüyor. Buradan 100 MB. alan ayırıp, sda1 EFI bölümüne eklenebilir.

sda3 bölümü 500gb.

Bölüme sağ tıkla, resize/move seçeneğine bas. Sonra sağa doğru taşıyarak 100 MB.'lık boş alan oluştur. Olmuyorsa, bahsettiğim kısımların ekran görüntülerini paylaş.

sda3 bölümünü tıklayarak seçeceksin, sonra sda3 bölümüne sağ tıklayacaksın ve resize/move seçeneğini seçeceksin. O kısmın ne olduğunu ve neyi yapamadığını açıkca belirtmiyorsun. Yapamadığın şeyin ekran görüntüsünü paylaş demiştim. Şu an farazi olarak bir şeyler yazmak zorunda kalıyorum.

Sda3 bölümünü tıklayarak seçeceksin, sonra sda3 bölümüne sağ tıklayacaksın ve resize/move seçeneğini seçeceksin. O kısmın ne olduğunu ve neyi yapamadığını açıkca belirtmiyorsun. Yapamadığın şeyin ekran görüntüsünü paylaş demiştim. Şu an farazi olarak bir şeyler yazmak zorunda kalıyorum.

Sağ tıkladığım zaman ekran götüntüsü alamıyorum. Sağ tıkladığımda çıkan " resize/move " kısmına tıklayamıyorum, gri gözüküyor.

İstersen Windows bölümüne, EFI disk bölümü genişletme ile ilgili konu aç. Belki Windows altında daha kolay yapılacak bir yöntem vardır.

Solus live üzerinde denedim olmadı. Gparte aynı şekilde denedim. Windows üzerinden bir metot bulum. Deneyince cevap veririm.
Solus Live üzerinde denedim olmadı. Gparte aynı şekilde denedim. Windows üzerinden bir metot bulum. Deneyince cevap veririm.

Çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı