Solus'un ilk güncelleme sonrası çökme huyu

OlivePigeon

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell Optiplex 7050 Hackintosh
Meslek
Öğrenci
2 yıldır dizüstü bilgisayarımda solus budgie kullanıyorum ve ne zaman sıfırdan kurulum yapasam o ilk yazılan "sudo eopkg install" komutunun ardından sistem kullanılamaz hale geliyor ve livecd üzerinden chroot ile paketleri baştan yüklemem gerekiyor.
Yorulduk be usta.

2 yıldır dizüstü bilgisayarımda solus budgie kullanıyorum ve ne zaman sıfırdan kurulum yapasam o ilk yazılan "sudo eopkg install" komutunun ardından sistem kullanılamaz hale geliyor ve livecd üzerinden chroot ile paketleri baştan yüklemem gerekiyor.
Yorulduk be usta.
Solus hic kullanmadim ve yasadiginiz soruna uzuldum. Farkli distro deneyin hep oluyorsa.

Solus hiç kullanmadim ve yasadiginiz soruna uzuldum. Farkli distro deneyin hep oluyorsa.

Sadece kurulum sonrası güncellemede oluyor onun dışında paketleri baştan kurduktan sonra hiçbir sorun yok. Ve birçok kullanıcıda bu konu hakkında şikayetçi. Ama onun dışında gerçekten hızlı çalışan bir dağıtım ve bundan dolayı dizüstü bilgisayarıma başka bir dağıtım kurmayı düşünmüyorum.

Bende solus kullandım fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Bugün sıfırdan kurulum yaptım ve komutu bu sefer kaydettim hocam yakın zamanda videosunu atarım buraya. Birde hocam güncelleme sonrası eopkg upgrade komutunun çıktısını buraya ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220109_130234.jpg
    IMG_20220109_130234.jpg
    348,9 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı