Son 10 yılda oynadığım en iyi 17 oyun

NNUE

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Asus Prime B550m-K, Sapphire Pulse 6700 XT, Kingston Fury 3200 MHz CL16 2x16 32 GB Ram
Meslek
Öğrenci
Öncelikle bu liste tamamen subjektif bir liste. Bu oyun neden var neden yok gibi sorular saçma ama güzel eleştirileri cevaplandırırım tabii ki. Oyunları 4'e ayırarak listeyi yapacağım platin-altın-gümüş-bronz kupa olarak. (birilerinden esinlenmiş olabilirim) listede 2013 ve 2023 oyunları da yoktur. Sebebini sorarsanız da 2013 oyunlarının üzerinden 10 seneden fazla zaman geçti, 2023 oyunları da... Hiç bahane uydurmayayım böyle daha işime geldiği için, daha kolay olduğu için yok. Bu listedeki oyunların hepsinin sıra sıra incelemesini de sondan gelerek yapmayı planlıyorum. Hepsini yapmak uzun sürebilir ama Hitman 3 kısmen hazır, birkaç şey daha ekleyip yarın paylaşırım muhtemelen.

Not: Listede Online, spor ve yarış türündeki oyunlar yoktur.

Platin kupa.
1- God of War: Ragnarok.
2- God of War (2018)
3- Red Dead Redemption 2
4- The Last of Us part 2
5- Rise of the Tomb Raider.

Altın kupa.
6- Uncharted 4
7- marvels Spider-Man
8- Witcher 3
9- The Last of Us Remastered.

Gümüş kupa.
10- Shadow of the Tomb Raider.
11- Star Wars Jedi: Fallen order.
12- Mafia 1 Definitive Edition.
13- AC Odyssey.
14- A Way Out.

Bronz kupa.
15- Watch Dogs 2
16- Cyberpunk 2077.
17- Hitman 3

Öncelikle bu liste tamamen subjektif bir liste. Bu oyun neden var neden yok gibi sorular saçma ama güzel eleştirileri cevaplandırırım tabii ki. Oyunları 4'e ayırarak listeyi yapacağım platin-altın-gümüş-bronz kupa olarak. (birilerinden esinlenmiş olabilirim) listede 2013 ve 2023 oyunları da yoktur. Sebebini sorarsanız da 2013 oyunlarının üzerinden 10 seneden fazla zaman geçti, 2023 oyunları da... Hiç bahane uydurmayayım böyle daha işime geldiği için, daha kolay olduğu için yok. Bu listedeki oyunların hepsinin sıra sıra incelemesini de sondan gelerek yapmayı planlıyorum. Hepsini yapmak uzun sürebilir ama Hitman 3 kısmen hazır, birkaç şey daha ekleyip yarın paylaşırım muhtemelen.

Not: Listede Online, spor ve yarış türündeki oyunlar yoktur.

Platin kupa.
1- God of War: Ragnarok.
2- God of War (2018)
3- Red Dead Redemption 2
4- The Last of Us part 2
5- Rise of the Tomb Raider.

Altın kupa.
6- Uncharted 4
7- marvels Spider-Man
8- Witcher 3
9- The Last of Us Remastered.

Gümüş kupa.
10- Shadow of the Tomb Raider.
11- Star Wars Jedi: Fallen order.
12- Mafia 1 Definitive Edition.
13- AC Odyssey.
14- A Way Out.

Bronz kupa.
15- Watch Dogs 2
16- Cyberpunk 2077.
17- Hitman 3

İlk 3 iyide 4 5 olmamıs bence.

Payday 2
Payday 3
BattleBit Remastered
Just Cause 3
Tüm Half-Life evreni portal oyunları dahil o evren ile alakalı her şey.
Tüm GTA oyunları GTA 2 dahil.
Sons of The Forest
The Forest
Lethal Company
Among Us Discord serverinde 2020 yılında takıldığım zamanlar

Hususi ayrı olarak yazdığım oyun Dying Light. Yılına göre o kadar efsane bir yapım ki... O zombilere her vuruşta farklı efektler, çok geniş açık dünya, harika hikaye...

Rise of the Tomb Raider ile ilgili şeylerin geleceğini bekliyordum. Objektif bakarsam çok iyi bir oyun değil. Ortalamanın biraz üstü belki de. Ama bu oyun beni hikayeli oyunlara geri döndürdü. Oyunu aldıktan 2 sene sonra falan oynadım. O dönemde Single-Player hikaye oyunlarını bırakmış, Full CS oynuyordum. Rise of the Tomb Raider'ı oynarken neredeyse beynimin resetlendiğini fark ettim oynarken hikayesi falan başyapıt hissettiriyordu. Bu sene tekrar oynadım ve kesinlikle o tadı veremedi ama yeri bende ayrı diğer oyunların birçoğunu belki de bu oyun sayesinde oynadım.

İlk 3 iyide 4 5 olmamıs bence.

Rise of the Tomb Raider mantıksız gelebilir ama TLOU part 2 Neil Druckmann'ın politik düşüncelerini fazla yansıttığı anlar dışında mükemmel bir oyundu. Fizikler mekanikler oynanış hepsi çok iyiydi. Hikaye de dediğim gibi bazı yerler sıkıntıydı ama onun dışında çok üst kalite bir oyundu.

Rise of the Tomb Raider ile ilgili şeylerin geleceğini bekliyordum. Objektif bakarsam çok iyi bir oyun değil. Ortalamanın biraz üstü belki de. Ama bu oyun beni hikayeli oyunlara geri döndürdü. Oyunu aldıktan 2 sene sonra falan oynadım. O dönemde Single-Player hikaye oyunlarını bırakmış, Full CS oynuyordum. Rise of the Tomb Raider'ı oynarken neredeyse beynimin resetlendiğini fark ettim oynarken hikayesi falan başyapıt hissettiriyordu. Bu sene tekrar oynadım ve kesinlikle o tadı veremedi ama yeri bende ayrı diğer oyunların birçoğunu belki de bu oyun sayesinde oynadım.
İlk oynadığınızda hep öyle olur genelde.

Hitman 3'ün incelemesini bitirdim sıra Cyberpunk'a geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı