Son anda sınav kararı değiştiren üniversiteyi şikayet etmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Zleh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 210
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Merhaba arkadaşlar, uzatmadan konuya gireyim, ben ismini vermek istemediğim bir vakıf üniversitesinde Shmyo'da ameliyathane hizmetleri 1 sınıf öğrencisiyim, vize sınavlarımız kağıt ve optik ile oldu. Bunda bir sorun yoktu ancak final sınavlarımız anlık bir karar ile okulun uzaktan eğitim sistemine girip okulun bilgisayar laboratuvar gözetmen ile yapıldı ve en büyük sorun ise herkese farklı sorular gelmesi, yani bir kişiye 20 sorudan 15 kolay basit soru da gelebiliyordu, 20 sorudan 1 basit soru da. Eğitim yüz yüze ancak sınavımız bilgisayardan Online oluyor ve büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. 30 krediyi 13 derse yaydıkları içinde ortalamam bir hayli düşük şu an ve bu yapılan sınavların imkanlar dahilinde adaletsiz ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Sizce ne yapabilirim, YÖK'e mi şikayet edeyim yoksa dava mı açayım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şikayet edebileceğiniz bir durum yok. Zorlukta kolaylıkla görecelidir ayrıca bir sınavda zor geldiyse öbüründe kolay gelir.

İstanbul'da liseden çok vakıf ünversitesi var hocam koç sabancı bahçeşehir Yeditepe bilgi gibi uniler harici çok kötü geçmiş olsun. Umarım sorununuz çözülür.
Hocam sormayın %50 burslu okuyorum ve bırakmayı düşünüyorum, 1 ff dersim var diğer derslerim çokta düşük değil cc cb aa bb falan da var ve ortalamam ff kaldığım dersten 100 olsa bile 1.98 oluyor kafayı yiyeceğim bu okulda.

Şikayet edebileceğiniz bir durum yok. Zorlukta kolaylıkla görecelidir ayrıca bir sınavda zor geldiyse öbüründe kolay gelir.
Hocam peki yüz yüze eğitim verilen yerde bilgisayar ile sınav olmak ne kadar mantıklı? ciddiyim çok karmaşık sorular geliyor kimisine de kolay geliyor A - B grubu gibi olsa yine neyse de büyük eşitsizlik var.

Bence sıkıntılı bir durum değil. Ben devlet üniversitesindeyim bizde de bazı sınavlar aynı şekilde yapıldı. Kolay zor soru mevzusunu hocaya sorduğumda kategorisel olarak herkese aynı sayıda zor/kolay sorular çıkacak şekilde ayarlandığını söylemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı