Son BIOS zamanı çok az

Atalay Arık

Kilopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 4590 Asus Rog Strix RX 570 2 tb hdd + 500 gb ssd + 8+4 12 gb ram
Konu başlığı biraz saçma gelebilir, ama son BIOS zamanıma baktığım zaman anormal derecede az. Bu ilk değil hep böyle en fazla sanırsam 0.4 saniye gördüm. Windows'un kurulu olduğu diskin modeli Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM, okuma yazma testlerini atacağım, eğer hard diske bakacak olursanız eğer diye ürün kodu ST2000DM008. anakart modelim ECS H81H3 serisinden m4/m7 vb modelleri mevcut ama tam olarak bilmiyorum. Bilgisayarın açılış süresini gösteren bir video çektim buradan ulaşabilirsiniz.

1607995248968.png

1607996294635.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığı biraz saçma gelebilir, ama son BIOS zamanıma baktığım zaman anormal derecede az. Bu ilk değil hep böyle en fazla sanırsam 0.4 saniye gördüm. Windows'un kurulu olduğu diskin modeli Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM, okuma yazma testlerini atacağım, eğer hard diske bakacak olursanız eğer diye ürün kodu ST2000DM008. anakart modelim ECS H81H3 serisinden m4/m7 vb modelleri mevcut ama tam olarak bilmiyorum. Bilgisayarın açılış süresini gösteren bir video çektim buradan ulaşabilirsiniz.

Eki Görüntüle 781154

Eki Görüntüle 781157

Bu konuda pek bir bilgim yok ama videoyu izleyince sende anlarsın BIOS'tan çıktığı an yani Casper yazısı gidip siyah ekrana düştüğü andan itibaren Windows'un başlama süresi 2 saniye galiba onu gösteriyor.

Sorun ne ki? Az olsun işte. Daha seri açılır. BIOS ile alakalı bir sorun var mı?

Ne olduğunu daha iyi izah etmek için şunu da bırakmış olayım.

Sorun ne ki? Az olsun işte. Daha seri açılır. BIOS ile alakalı bir sorun var mı?

Ne olduğunu daha iyi izah etmek için şunu da bırakmış olayım.

Galiba donanımından dolayı bu hızdan şüphe etti :D

Geri
Yukarı