Son dakika Ukrayna ordusu başladı, Rusları vurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çin MAO ölene kadar NATO için tehdit değildi, SSCB döneminde ABD-Çin müttefik gibiydi SSCB Çin'e harekat yapmaya hazırlanırken ABD SSCB Nükleer savaş ile tehdit etmiştir SSCB vazgeçmiştir. Şuan Çin Rusya'dan hem askeri olarak çok güçlü hem ekonomik olarak çok güçlü. Rusya'nın nükleer gücünü saymazsak NATO için tehdit bile değil.
Hocam bir şeyi unuttunuz. Rusya'nın manyak askerlerini, spetsnazdı galiba. Tehlike gözükmese de, göz korkutur hafif.

Hocam bir şeyi unuttunuz. Rusya'nın manyak askerlerini, spetsnazdı galiba. Tehlike gözükmese de, göz korkutur hafif.
Kardeşim piyade ne kadar eğitimli olursa olsun günümüzde savaşlarının kaderini belirleyemez, etkendir ama sonucu belirlemez. Piyade'nin ateş gücü çok sınırlıdır. Rus Ordusu kara kuvvetleri olarak büyüktür ama araçları eskidir, savaşın başlayacağını sanmıyorum başlarsa ve savaşa NATO dahil olursa Rus Ordusu 2-3 günde kısıtlı bir başarı etse bile(sayısal üstünlük sebebiyle) sonra tıkanacaktır sonrasını tahmin edemem ama Rusya için iyi olacağını düşünmüyorum.

Kardeşim piyade ne kadar eğitimli olursa olsun günümüzde savaşlarının kaderini belirleyemez, etkendir ama sonucu belirlemez. Piyade'nin ateş gücü çok sınırlıdır. Rus Ordusu kara kuvvetleri olarak büyüktür ama araçları eskidir, savaşın başlayacağını sanmıyorum başlarsa ve savaşa NATO dahil olursa Rus Ordusu 2-3 günde kısıtlı bir başarı etse bile(sayısal üstünlük sebebiyle) sonra tıkanacaktır sonrasını tahmin edemem ama Rusya için iyi olacağını düşünmüyorum.
Hocam belirler demedim zaten, Rusya askerlerinin manyaklıkları ile meşhur bir orduya sahip o yüzden öyle dedim. Zaten eğitimli NATO askeri tabii ki de daha iyidir. Savaşa karşıyım gerek de yok zaten ve çıkacağını da sanmıyorum. Rusya'da hala eski Sovyet zırhlı araçları ve tankları var bu da bir dezavantaj dediğiniz gibi. Bir de şey var Rusya hala AK-47, AK-74 kullanıyor sanırım. Bu silahlar NATO silahlarına göre özelliksiz gibi günümüz için, tabii tam bir şey bilmiyorum onlar hakkında.

3. Dünya Savaşı'nın o kadar kolay başlayacağını sanmıyorum. Böyle bir savaşta hiç kimse bir şey kazanamaz çünkü.

Bence Rusya gibi hava savunma sistemleri güçlü olan bir ülkede belirler. Havadan NATO havadan saldıramaz ise ya denizden çıkarma yapacak ya da karadan saldırmak zorunda. Eğer Rusya çıkarmaların tümünü engelleyebilir ise tek seçenek olarak karadan saldırmak kalıyor.

Uluç Özülker aşırı bilgili bir insan, bugün haberlerde sırf onu dinledim. Harika anlattı olayları. Ama ben sıcak bir çatışmanin olacağını sanmıyorum. Türkiye durumuna gelecek olursak, yine aynı coğrafi konumu gibi iki blok arasında sıkışabilir.

Bence Rusya gibi hava savunma sistemleri güçlü olan bir ülkede belirler. Havadan NATO havadan saldıramaz ise ya karadan çıkarma yapacak ya da karadan saldırmak zorunda. Eğer Rusya çıkarmaların tümünü engelleyebilir ise tek seçenek olarak karadan saldırmak kalıyor.
Hocam NATO'nun deniz gücü hiçbir ülkede veya NATO dışında bir birlikte yok. Hazar Denizi'nden tut Alaska'ya kadar her yerde var NATO'nun deniz gücü. Mesela örnek;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi füzelerle veya roketlerle denizden de bombalama veya füze saldırısı yapabilir demek. Kara gücü @KırAtlıLiberal hocamın dediği gibi kara gücü eskide kaldı. 2.dünya savaşında bile piyade yeterli olamadı.

Atma işte şu roketi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı