Son kullanma tarihi 13 sene geçmiş espresso içilir mi?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 144
  • Görüntüleme 20B
Kendime sıcak çikolata ararken dolapları karıştırırken zamanında bir tanıdığımızın Belçika'dan getirdiği espresso kavanozlarından birine denk geldim. Son kullanma tarihi Eylül 2011 gösteriyor. Lakin hiç açılmamış ve aynı şekilde duruyor. Bir yapışma, böceklenme, renk değişme gibi durum da yok. Daha önceleri son kullanma tarihinin üzerinden 1 sene geçmiş çikolatala yemişliğim var lakin 13 sene biraz uzun geldi.

Eki Görüntüle 2152451
Eki Görüntüle 2152450
Eki Görüntüle 2152449
Yıllanmış espresso mu? Ben talip olurum.

Kendime sıcak çikolata ararken dolapları karıştırırken zamanında bir tanıdığımızın Belçika'dan getirdiği espresso kavanozlarından birine denk geldim. Son kullanma tarihi Eylül 2011 gösteriyor. Lakin hiç açılmamış ve aynı şekilde duruyor. Bir yapışma, böceklenme, renk değişme gibi durum da yok. Daha önceleri son kullanma tarihinin üzerinden 1 sene geçmiş çikolatala yemişliğim var lakin 13 sene biraz uzun geldi.

Eki Görüntüle 2152451
Eki Görüntüle 2152450
Eki Görüntüle 2152449
Kız arkadaşım gıdacı böyle şeylerden anlar diye can sıkıntısından sordum içme diyor aga karnını ağrıtma boşuna

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240329_184551_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240329_184551_WhatsApp.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 352
Geçen ay mutfaktan bi ceset kokusu geliyordu, dolabı bi açtım annemin pişirmeyi unuttuğu tavuklar günlerdir arkada duruyor.
Evde tektim yemek de yoktu bi deneyeyim bari dedim ama nasıl kokuyor.
Koku ve tadı bastırmak için pul biber ketçap mayonez kullandım ve yedim.
Sırf meraktan bozuk tavuk yedim ve bir şey olmadı.
Tavsiye etmiyorum ne olacağı belli olmaz ama ben olsam o espressoyu denerdim.

Geri
Yukarı