Son kullanma tarihi 3 gün geçmiş nugget yenir mi?

Son tüketim tarihi bakterilerin insana etki edecek seviyeye geleceği tarihi gösteriyor. 1-2 tanesinden birşey olacağını zannetmiyorum ama daha fazlası miğde ağrısı, kusma, baş dönmesi gibi şeylere sebep olabilir.

Tavuk en çabuk bozulabilen ürünlerden biridir. Tavuktan meydana gelebilecek salmonella zehirlenmesi ölümle sonuçlanabilir. Saklama koşulları çok iyiyse SK tarihi biraz esneyebilir belki ama o ürün size gelmeden önce tedarik zincirinde bir sorun yaşanmışsa, SKT daha bile geriye düşer.

Tavuk en çabuk bozulabilen ürünlerden biridir. Tavuktan meydana gelebilecek salmonella zehirlenmesi ölümle sonuçlanabilir. Saklama koşulları çok iyiyse SK tarihi biraz esneyebilir belki ama o ürün size gelmeden önce tedarik zincirinde bir sorun yaşanmışsa, skt daha bile geriye düşer.

Cheat GPT sandım.

Hocam BİM'de 18 lira risk almaya değer mi? Ayrıca hocalarım dediği gibi tavuk diğer ürünlere göre daha riskli bir ürün.

Bence mümkünse BİM hazır gıdalarından hiçbirini tüketme hepsi en ucuz malzemelerle en zararlı katkısallarla imalat edilen ürünler tabii ki de fiyatta bir unsur ama hiçbir şey sağlığından daha değerli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı