Son sınıfta yatay geçiş yapmak

Enetekno

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Şu an halihazırda Kocaeli üniversitesi makine mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Makine mühendisliği okuduğum için pişman oldum. Yazılım ve bilgisayar alanına merakım çok daha fazla ve okuduğum bölümden dolayı pişmanım, hayatım boyunca bu mesleği yapmak istemiyorum. Yatay geçiş yapmak istiyorum bilgisayar mühendisliğine fakat son sınıf olduğum için çok kararsız kaldım. Süleyman Demirel üniversitesi bilgisayar mühendisliğine geçiş yapabilirim. Geçmeden kendimi yazılımda geliştirmem mi daha mantıklı olur çok kararsızım. AÖF'den bilgisayar programcılığına başvurdum eğer geçmezsem açıktan onu okuyacağım ve kendimi yazılımda ilerletmek istiyorum. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum arkadaşlar şu an hayatta o kadar mutsuzum ki tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum benim fikrim şu 4 senedir makine mühendisliği okurken aklın neredeydi hiç mi demedin ben bu bölümü istemiyorum ve yapmak istemiyorum diye bence okuduğun bölümü bitir sonuçta kaç senedir emek veriyorsun bilgisayar programcılığına girebilirsen gir orada kendini geliştir mutlaka ardından DGS ile istediğin üniversiteye geçiş yaparsın.

En geç 2. sınıfın sonunda yatay geçiş yapılıyor diye biliyorum yani 3. Sınıfa gittiğiniz yerde devam ediyorsunuz.

Dostum benim fikrim şu 4 senedir makine mühendisliği okurken aklın neredeydi hiç mi demedin ben bu bölümü istemiyorum ve yapmak istemiyorum diye bence okuduğun bölümü bitir sonuçta kaç senedir emek veriyorsun bilgisayar programcılığına girebilirsen gir orada kendini geliştir mutlaka ardından DGS ile istediğin üniversiteye geçiş yaparsın.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk söylediğinizde çok haklısınız evet bunu farketmem gerekirdi fakat olan oldu yapacak birşey yok.Son sınıfa geçerken farketmesem muhtamelen kesin olarak değişirdim ,aslında bunu 3.sınıfta yüz yüze eğitime başladığımızda farkettim daha çok ama yıl ortasında mümkün değildi böyle birşey.Hayatım boyunca sevmediğim mesleği yapmak istemiyorum o yüzden zararın neresinden dönülse kârdır diye düşünüyorum.Doğru bir kariyer değişikliği yapmamda fayda var diye düşünüyorum fakat bunu nasıl yapacağım konusunda çok kararsızım.Dediğiniz gibi yapacağım sanırım ailem de öyle yapmamı istiyor.

En geç 2. sınıfın sonunda yatay geçiş yapılıyor diye biliyorum.
Merkezi yerleştirme puanı ile her sene yapılıyor diye biliyorum ben de.

Merkezi yerleştirme puanı ile her sene yapılıyor diye biliyorum ben de.

Evet dediğiniz gibiymiş. Son senede mühendisliği bırakmak yerine okuduğunuz bölümü bitirip 2. bir diploma için istediğiniz bölüme girebilirsiniz veya ekstra yazılım öğrenmeniz daha iyi olabilir.

Bende 3. sınıf'tayım, okuması kesinlikle kolay bir bölüm değil son sınıfa gelmişkende bırakmayın derim.

Evet dediğiniz gibiymiş. Son senede mühendisliği bırakmak yerine okuduğunuz bölümü bitirip 2. bir diploma için istediğiniz bölüme girebilirsiniz veya ekstra yazılım öğrenmeniz daha iyi olabilir.

Bende 3. sınıf'tayım, okuması kesinlikle kolay bir bölüm değil son sınıfa gelmişkende bırakmayın derim.
Anladım teşekkür ederim.Bu mesleği yapacağımı sanmıyorum ama sanırım bırakmayacağım hayırlısı olsun.

Tekrardan merhaba birşey daha sorabilir miyim?Makine Mühendisliği okuyup bilgisayar mühendisliği dalında yüksek lisans yapabilme imkanımız var mı?Konu hakkında bilgisi olan veya daha önce böyle birşey yapabilen oldu mu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı