Son Windows 11 güncellemesi sonrası Microsoft bildirim ile Store reklamı yapmaya başladı

Pis kapitalistler.
Para verip cihaz alıyorsun birde reklam gösteriyor bu konuda en çok Xiaomi sinir bozucu.

Hayır para verdiğim bir işletim sisteminde niye reklam görmek isteyim ki ?
Bedava dağıtıyor olsalar lisansları anlarım hizmet karşılığını reklamdan elde ediyorlar derim.
Mesela televizyon kanallarında reklam normal bişey çünkü adamlar sana hizmet sunuyor bunu sunabilmesi için reklam gelirleri gerekiyor.
Adamlar oyunların içinde canlı reklam gösterimi sunmayı planlıyorlar. Daha neler göreceğiz kim bilir. Kapitalizm işte.

Posta kutusuna reklam koyan adamlar bunlar, hem de en başa tutturarak, mail görüntüsü verecek şekilde. Xiaomi hareketleri.
Yeni Outlook'a geçtim ve bunu görünce şaşırdım. Takvim ve Posta uygulamalarını kaldıracak olmalarının sebebini anlamış oldum. :D Sonra da AÖF hesabım ile oturum açtım ve reklamlar kayboldu, şükür.

Hocam Sosyal kullanımı ücretli mi? Adamların buradaki gelir şeması sponsorluk ve reklam zaten ne bekliyorsunuz ki? Bedava sunulan bir hizmette reklam görmeye karşı değiliz, 5 bin TL verip reklam görmeyi istemiyoruz.
Galiba yanlış anladınız; ben orada Gmail'deki Sosyal, Tanıtımlar ve Birincil sekmelerinden (kategoriler) bahsediyorum.

Outlook (new) kullananlar reklamları engellemek için etc/hosts dosyasına şu satırı eklesin:
Kod:
127.0.0.1 outlookads.live.com

Geri
Yukarı