Son Windows 11 güncellemesi sonrası Microsoft bildirim ile Store reklamı yapmaya başladı

Pis kapitalistler.
Para verip cihaz alıyorsun birde reklam gösteriyor bu konuda en çok Xiaomi sinir bozucu.

Ne var bunda? Kapatırsın olur biter. Hayatımızın her alanında reklam var zaten.
Hayır para verdiğim bir işletim sisteminde niye reklam görmek isteyim ki ?
Bedava dağıtıyor olsalar lisansları anlarım hizmet karşılığını reklamdan elde ediyorlar derim.
Mesela televizyon kanallarında reklam normal bişey çünkü adamlar sana hizmet sunuyor bunu sunabilmesi için reklam gelirleri gerekiyor.

Son düzenleme:
Pis kapitalistler.
Para verip cihaz alıyorsun bir de reklam gösteriyor bu konuda en çok Xiaomi sinir bozucu.

Donanıma para ver yazılıma para ver, işletim sistemine para ver Max kişiselleştirme görev çubuğunu sağa sola alıp rengini değiştirme. Güncellemelerle planlı eskitmeleri hiç saymıyorum zaten reklamı dayayıp duruyorlar.

@ZwiReK mesajına attığım tepkiden dolayı yazdığını düşünerek cevap vereyim.

Windows'u modlamakta kullandığın programların neredeyse hepsi kapalı kaynak, bir yerden alırken bir yerden veriyorsun. Kaldı ki genelde hizmetler üzerinden debloat yapılıyor, kullanman gerektiğinde çeşitli hatalar ile karşılaşıyorsun.

Bonus: Windows kullandığın sürece telemetri sıfırlama imkanın yok.

@ZwiReK mesajına attığım tepkiden dolayı yazdığını düşünerek cevap vereyim.

Windows'u modlamakta kullandığın programların neredeyse hepsi kapalı kaynak, bir yerden alırken bir yerden veriyorsun. Kaldı ki genelde hizmetler üzerinden debloat yapılıyor, kullanman gerektiğinde çeşitli hatalar ile karşılaşıyorsun.

Bonus: Windows kullandığın sürece telemetri sıfırlama imkanın yok.

5 yıldır kullanıyorum bir yerden aldım doğru ama, daha vermedim. Bakalım ne zaman veririm :)
Ayrıca hata falan nedir bilmiyorum. Biraz kullanıcı ve kullandığın OS de önemli.
Tabii ki orijinal lisansım var bizzat gömülü, sevmiyorum kullanmayı. Arka planda onlarca işe yaramaz özellik çalışıyor. Hele bir Windows Defender yapmışlar. Havada sinek ucsa siliyor. Arka planda boş RAM tüketen program yok Kendim'de yaparım sorun değil, Ama aynı yeri yıllardır kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bildirim ayarlarından önerilen kısmını kapatırsan sorun çözülür

1696489694165.png

Görüldüğü gibi, bilgisayarı yeni açtım. Direkt bildirim gönderdi, öneri ile ilgili her şey kapalı olmasına rağmen yine de öneriyor.

Gıcık edici bir durun.

Eki Görüntüle 1967385
1696482550699.png

Hele öyle bir reklam gelsin, hele bi gelsin ben LTSC kurmayı bilmiyor muyum. Allahın cezası işletim sistemini sadece gitar çalmak ve Starcraft oynamak için kullanıyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı