Son zamanlarda 5600XT/5700XT ekran kartının şikayetleri çoğaldı

Özellikle de Sapphire Pulse model 5600XT/5700XT forum sitemizde şikayetler çoğaldı. Stabil sürücü bulmak mı desen sıcaklık sorunu mu desen siyah ekran mı desen. Size sorum hala alınır mı?

Hocam AMD RX400 serisinden sonra çizgisini bozdu RX 480 kullandığım dönem hiçbir sorunum olmadı RX460 kullanan arkadaşımda da bir sorun olmadı ama sosyalde hep RX 500 şu sıkıntı RX 5000 şu sorun diye görüyorum. Hiçbir firmanın fanboyu değilim hangisi daha iyiyse onu kullanırım ama bu saatten sonra NVIDIA daha mantıklı.

Kullananlar daha iyi söyler mevcut durumlarını. Daha çok kullanan olduğu için mi bilmiyorum ama ben de oldukça fazla 5700XT sorunu okuyorum yerli ve yabancı sitelerde, 5600XT biraz daha az gibi. Benim gibi 5500XT kullanıcıları ise sorunsuz veya tek tük sorun yaşasa da kolayca çözüp geçiyor kafamız rahat.
Sırf bu yüzden bütçemi baya aşıp RX570 yerine 1650S aldım :)

Seninki iyi tercih. Hayır yıllar önce 470-570 yerine "1050Ti al abim, AMD alınmaz" denilip 100 TL için ülkenin yarısına o kartı aldırdılar. Şimdi durum ortada biliyorsun. Günümüzde 1650 Super alınacak tek alternatifti onun için iyi yapmışsın, güle güle kullan.

Hocam 1050 Ti sorunlu ekran kartı olmasa da günümüz oyunları için yetersiz bir ekran kartı. En az 1650 şart şimdiki oyunları en azından Low'da akıcı oynamak için.

Özellikle de Sapphire Pulse model 5600XT/5700XT forum sitemizde şikayetler çoğaldı. Stabil sürücü bulmak mı desen sıcaklık sorunu mu desen siyah ekran mı desen. Size sorum hala alınır mı?

Yaşadığım tek sorun siyah ekran sorunuydu frekansı 1750'den 1700MHz düşürerek sorundan kurtuldum.
RX 5600XT Gaming X.

Hocam 1050 Ti sorunlu ekran kartı olmasa da günümüz oyunları için yetersiz bir ekran kartı. En az 1650 şart şimdiki oyunları en azından Low'da akıcı oynamak için.

O dönemler çok fenaydı dün gibi hatırlıyorum. 1060 3GB veya RX470-570 varken 1050Ti Rog Strix, Gaming X falan alıyordu herkes aynı fiyata. Nvidia Türk bayraklı 1050 Ti üretse şaşırmazdım. Ucuz da değildi nasıl o kadar sattı bilmiyorum hala.

İşlemci olarak AMD.
Ekran kartı olarak NVIDIA diyorum.

Mart ayında Hardware Unboxed kanalı şu anketi yapmıştı;

AMD kullananların %19'u sorun yaşadığını, %21'i sorun yaşamadığını söylüyor.

Nvidia kullananların %13'ü sorun yaşadığını, %47'si sorun yaşamadığını söylüyordu.

Screenshot_4.png

Sonra bu anketi koydular oy veren AMD kullanıcılarının %6'sı yeni sürücülerle büyük sorunların düzelmediğini, %4'ü ise ufak sorunların düzelmediğini söylemişti. %4 ise sorunların çözüldüğün söylemişti. (Kalan oylar Nvidia kullanıcılarındı 😁 )

Screenshot_6.png

Not: Mesajı düzenledim iki görüntü de Mart ayındanmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı