Son zamanlarda çıkan Discord'daki hırsızlardan nasıl korunulur?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Daha önce de varmış ama şu sıralar daha da gündemde. İnsanların evine siparişler veriliyor, ihbarlar yapılıyor, kiminin kartı çalınıyor, şantajlar yapılıyor vs.

Discord insanların bilgilerini vermiyormuş. Bunlardan herhangi biri başımıza geldiğinde öyle sadece boş bekleyecek miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bu ergenlerle kavgaya girmediğiniz sürece ünlü değilseniz bulaşan pek olmuyor bir de her yerde isminizi, yaşadığınız yeri falan paylaşmayın. Bulaşırlarsada kimin yaptığını bulabilirseniz şikayet edebilirsiniz.

Bu sebepten ötürü sosyal medaya da ki soyadımı değiştirdim 2018'den beri bunlar yüzünden anonim takılıyorum.

Her gördüğünüz linke tıklamayın hocam zaten genelde sahte olduğu belli olan linklerle paylaşıyorlar. Steavpoered.com gibi...
Ayrıca isiminizi, soyisminizi, doğum yılınızı ve doğduğunuz yeri söylemezseniz bulamazlar.

Dm'lerini sadece arkadaşlara aç bitti.
Her gördüğünüz linke tıklamayın hocam zaten genelde sahte olduğu belli olan linklerle paylaşıyorlar. Steavpoered.com gibi...
Ayrıca isiminizi, soyisminizi, doğum yılınızı ve doğduğunuz yeri söylemezseniz bulamazlar.
Dm'den gelen şeylere tıklamıyorum zaten. Tıklarsam da en fazla gizli sekmeden açar tıklarım.
Ama isim, soy isim falan bulunması çok kolay şeyler.

Dm'den gelen şeylere tıklamıyorum zaten. Tıklarsam da en fazla gizli sekmeden açar tıklarım.
Ama isim, soy isim falan bulunması çok kolay şeyler.
Hocam işte kendinizi koruyacaksınız örneğin biri geliyor daha yeni tanışmışsınız ve bu işlere meraklı olduğunu gördün diyelim adam sana burcunu sordu sen de söyledin adam oradan senin hangi ay doğduğunu bile hesaplayabiliyor ancak önemli biri değilseniz zaten bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Ayrıca TC Kimlik bulunması falan zaten kolay şeyler adam isminizi ve soyisminizi giriyor takır takır listeleniyor hepsi.
Dediğim gibi bulunması kolay ancak isminizi ve benzeri bilgileri vermeyin yeni tanıştığınız çoğu kişiye.

Geri
Yukarı