Son zamanlarda çıkan Discord'daki hırsızlardan nasıl korunulur?

Hocam işte kendinizi koruyacaksınız örneğin biri geliyor daha yeni tanışmışsınız ve bu işlere meraklı olduğunu gördün diyelim adam sana burcunu sordu sen de söyledin adam oradan senin hangi ay doğduğunu bile hesaplayabiliyor ancak önemli biri değilseniz zaten bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Ayrıca TC Kimlik bulunması falan zaten kolay şeyler adam isminizi ve soyisminizi giriyor takır takır listeleniyor hepsi.
Dediğim gibi bulunması kolay ancak isminizi ve benzeri bilgileri vermeyin yeni tanıştığınız çoğu kişiye.
Hocam demek istediğim bu değil. En basitinden Instagram hesabımda isim soy isim var. Benim sorum önlem almak değil. Diyelim ki böyle bir şey olacak. Biri geldi bir bilgimle bana şantaj yapmaya çalıştı. Bunun sonunu getirmenin bir yolu var mı?

Bilmediğiniz gruplara katılmayarak.
Grupla ne alakası var?

Hocam demek istediğim bu değil. En basitinden Instagram hesabımda isim soy isim var. Benim sorum önlem almak değil. Diyelim ki böyle bir şey olacak. Biri geldi bir bilgimle bana şantaj yapmaya çalıştı. Bunun sonunu getirmenin bir yolu var mı?

Grupla ne alakası var?
Şikayet edersiniz o kişiyi ancak yeni kişiler de gelir o bilgilerle şantaj yapmaya çalışır yani dediğim gibi ünlü değilseniz uğraşmazlar da eğer hem ünlüsünüz hem zenginsiniz diyelim şikayet ederseniz başka biri gelir ondan sonra başka biri ondan sonra başka biri sonunu getirmenin tam yolu yok ama önlem alabilirsiniz İnstagram hesabınızdan isminizi silerek örneğin (biliyorum yeniden önleme geldi ama onun dışında sonunu getirmenin yolu olduğunu düşünmüyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı