Son zamanlarda zamlanan oyunlar

Bu politikayı neden sadece Türkiye ve Arjantin'de yapıyorlar?
İki ülkenin de oyunları standart Dolar ve Euro satışlarına göre fazlasıyla ucuz. Yabancı oyuncular da bundan faydalanıyor. Hatta bildiğiniz üzere bir süredir ülkemizde Steam cüzdan kodu satılmıyor. Bu tarz firmalar ülkeler için belirli sınırlar koyuyorlardır diye düşünüyorum. Türkiye ve Arjantin de bu geliri sağladığı an politika başarılı oluyor. Forumda bile bir sürü kişi Rus sitelerinden oyun alıyor. Hatta bazıları VPN ile Arjantin'den almanın peşinde. En ucuz oyun satılan 2.ülke bile en ucuz olan Arjantin'den oyun almayı kovalarken bizden 4-5 kat pahalıya alan başkaları bizim ülkemize bağlanıp oyun alması şaşılacak bir şey değil. Hâliyle firmalar da bu tarz politikaları uyguluyor.

Ek olarak şunu da belirteyim. Oyun ön siparişe açılalı 3 gün olmuş. 3 koca günde yeni mi fark ettiler. Biz dakikasında fark ediyoruz. Satıcı çoktan bilincindedir durumun.

WWE 2K22'de fiyat unutuldu.

Steam fiyatı girdi. 2K Games 1 gün sonra fiyatı görüp hemen değiştirdi.

Sniper Elite 5'te de firma önceki oyunlarında Steam'in önerdiği fiyatı uyguluyordu 50$'ı 77₺, 40$ 61₺ alıyordu. Fiyat belirlendikten sonra firma tutumunu değiştirdi. O tutumu niye değişti bilmiyorum. Bu da örneği. Yanlış fiyat girilmedi. Tutumu değişti.

Hikayenin sonunda tüm oyunlar zamlandı. Mutlu son. (!)

Valve dolar kurunu güncellemesiyle Türkiye için Steam defteri kapanmış. Steam mağazasının artık XBOX veya PS Store'dan bir farkı kalmamıştır. Türk oyunculuğunu şu an ayakta tutan sistemler Abonelik servisleri diyebiliriz. Her gün Türk oyunculuğu daha kötüye gidiyor ve bitme noktasına yaklaşıyor.

Hikayenin sonunda tüm oyunlar zamlandı. Mutlu son. (!)

Valve dolar kurunu güncellemesiyle Türkiye için Steam defteri kapanmış. Steam mağazasının artık XBOX veya PS Store'dan bir farkı kalmamıştır. Türk oyunculuğunu şu an ayakta tutan sistemler Abonelik servisleri diyebiliriz. Her gün Türk oyunculuğu daha kötüye gidiyor ve bitme noktasına yaklaşıyor.
Yanlış bilgi hocam. Garip ama XBOX Store daha uyguna gelebiliyor :D RE7'yi XBOX'tan 49 TL'ye aldım geçen, Steam'de indirimde 101 TL'ydi. Halihazırda CoD MW2 de konsollarda çok daha ucuz 😁

Yanlış bilgi hocam. Garip ama XBOX Store daha uyguna gelebiliyor :D RE7'yi XBOX'tan 49 TL'ye aldım geçen, Steam'de indirimde 101 TL'ydi. Halihazırda CoD MW2 de konsollarda çok daha ucuz 😁
Oyun fiyatları iyice saçmaladı ve dengesizleşti. Half life 2 105 TL olmuş. Half life 1 18 TL hala. Half life source niye 105 TL? Ne farkı var vallahi? Saçma sapan işler. Türkiye'yi o kadar önemsemiyorlar ki bir fiyat güncellemesini bile adamakıllı yapamıyor firmalar.

Oyun fiyatları iyice saçmaladı ve dengesizleşti. Half life 2 105 TL olmuş. Half life 1 18 TL hala. Half life source niye 105 TL? Ne farkı var vallahi? Saçma sapan işler. Türkiye'yi o kadar önemsemiyorlar ki bir fiyat güncellemesini bile adamakıllı yapamıyor firmalar.
Ben en çok 9-10 yıllık oyunların yapımcılarının kendini nimetten saymasına gülüyorum. Shadow Warrior 1'i 340 TL yapmış adamlar 75 TL'den. Yani çok aşırı satıyordun burada da 340 yapsam da alırlar diye mi düşündün ne yani. Yeni çıkacak ya da yakın zamanda çıkmış oyunların yapımcıları fiyat güncellesin tamam da burada gerçekten bir insana 10 yıllık oyunu bırak 340'a 100 TL üstüne satacağını düşünüyor mu gerçekten fiyat artıran adam :D

Dediğin gibi bu pazarı gözden çıkarmışlar. Steam'in kur politikasında değişikliğe gitmesi son damlaymış, herkes hazırda bekliyormuş aslında. Her ne kadar kurun güncellenmesi gerekseydi de her yapımcının da böyle havalara girmesi komedi oldu biraz. Zamanında kitaplığı doldurmamış olsam baya üzülürdüm orası ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı