Sonbahar indirimlerinde indirime giren oyun kış indirimlerinde de indirime girer mi?

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Sonbahar indirimlerinde Cyberpunk 2077 ve Red Dead Redemption 2 %50 indirime girmişti ve ikisi çok uygun bir fiyata (270 TL) geliyordu. Ama maalesef kaçırdım bu indirimi.
Kış indirimlerinde de böyle indirime girerler mi bu oyunlar? SteamDB'den falan daha önce ne sıklıkla, hangi indirim zamanlarında fiyatları düşüyor diye baktım ama oradan da net bir bilgiye ulaşamadım. Bu 2 oyun şart değil. Mesela Resident Evil Village ve PlayStation studios oyunlarını falan da merak ediyorum. Bir sorum daha var, Steam'de yılın en sağlam indirimi olarak geçen indirim zamanları hangileridir sizce? Yoksa her sene değişiyor mu?

RDR2 ve Cyberpunk 2077 büyük ihtimal yine indirim alacaktir. Bundan önce de birkac kez daha indirim aldi cünkü.

Steam'de yılın en sağlam indirimi olarak geçen indirim zamanları hangileridir sizce?

Flas indirimler dönemi Steam indirimlerinin altin dönemiydi. Flas indirimler biteli (2015-2016 civari) artik pek cazip gelmiyor :D

RDR2'yi geçen indirimde almış birisi olarak şunu söyliyebilirim oyun hep 200'e düştü ve (yanlışım yok ise) ilk kez 150 bandına düştü, bunun 200 sabitinin artık 150'ye inmesi olarak yorumladım, yani bundan sonra sık sık 150'ye düşecektir oyun, çünkü oyun eskidi ve artık bir tık daha ucuzlaması gerekiyor. Tabii bu benim şahsi düşüncem bu çıkarımı oyunların zamanla fiyatlarının düşmesini düşünerek yaptım, oyun ilk başlarda %10-20 indirme giriyor sonra %30, %40 %50 vs. diye gidiyor belli bir süreden sonra ise %75-80 indirimlere girmeye başlıyor. İşte RDR2'nin de %50 indirime girme devrinin başladığını bunu düşünerek yaptım.

Evet, hatta daha da düşebilir fiyatları çünkü kış ve yaz indirimleri en büyük indirim tarihleridir.

RDR2 ve Cyberpunk 2077 büyük ihtimal yine indirim alacaktir. Bundan önce de birkac kez daha indirim aldi cünkü.

Flas indirimler dönemi Steam indirimlerinin altin dönemiydi. Flas indirimler biteli (2015-2016 civari) artik pek cazip gelmiyor :D
RDR2'yi geçen indirimde almış birisi olarak şunu söyliyebilirim oyun hep 200'e düştü ve (yanlışım yok ise) ilk kez 150 bandına düştü, bunun 200 sabitinin artık 150'ye inmesi olarak yorumladım, yani bundan sonra sık sık 150'ye düşecektir oyun, çünkü oyun eskidi ve artık bir tık daha ucuzlaması gerekiyor. Tabii bu benim şahsi düşüncem bu çıkarımı oyunların zamanla fiyatlarının düşmesini düşünerek yaptım, oyun ilk başlarda %10-20 indirme giriyor sonra %30, %40 %50 vs. diye gidiyor belli bir süreden sonra ise %75-80 indirimlere girmeye başlıyor. İşte RDR2'nin de %50 indirime girme devrinin başladığını bunu düşünerek yaptım.
Tamamdır, teşekkür ederim.
Aslında benim de tedirgin olma sebebim RDR 2'nin bu yıl içerisinde sıklıka 200 TL'ye düşmesiydi ve bu yüzden bir sonraki indirim zamanında indirime girmez diye düşünmemdi. Geçen indirimde olduğu gibi gelecek indirimde de 200'den ziyade 150 TL olursa çok daha iyi olur. Umarım iyice düşerler de sağlam bir oyun alışverişi yaparız artık :) . Resident Evil Village için geç kaldım biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı