Sonradan Araplaşan topluluklar nelerdir?

Teorik olarak bizde de Farsi etkiler var deniliyor ancak herhangi bir kesinliği yok. Kesinliği olan tek konu Türkiye'deki insanların aslen müslümanlaşan Rum, Ermeni, Çerkes vs olması
Eki Görüntüle 1091088
Kimi kişilerin, bugün bile, Türkiye Türklerini gerçek Türk'ten saymaması gülünç bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'nin yarısı ve Pakistan. Gerçi bu topraklarda Türk kalmadı, her zaman mix bir millet olduk.

@M4VER1CK
Attığınız yazının içeriğinden bağımsız olarak, yazım hatası bulunan kaynaklara ben güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kaynağı belirsiz, Türkçesi bozuk ve taraflı yazılar yerine bilimsel verilere bakılabilir:

Gönderdiğim bağlantıyı iyice inceler ve okursanız.
Türkiye Türkleri'nin, müslümanlaşmış Ermeniler veya müslümanlaşmış Rumlar olması yalandır.
Türkiye Türkleri'nin, Oğuz mirası taşıdıkları ise yukarıdaki verilere göre kesindir.
Özünde Türkiye Türkleri, Türkistan'dan göçen Oğuzlar'ın ve Anadolu halklarının karışımıdır.

Türkler(kısmen)
Cezayir=
Irak= Kürtler, Süryaniler, Yezidiler, Şabaklar, Ermeniler, Türkmenler, Kawliyalar, Çerkesler ve Mandeanlar
Fas=Berberiler
Tunus=Berberiler
Sudan= Eskiden Hristiyanlardı sonradan Müslüman oldular.
Suriye= Asuriler, Ermeniler, Türkler
Filistin= Deniz Göçebe topluluk
İberya tarafların da olmuştu zamanında.

İslam'ın çoğunluk olduğu her yer.

İslam=Arap milliyetçiliği

Fas ve Tunus Emevi döneminde Araplaştı diye biliyorum çünkü o Emeviler bulunduğu yerlerde Arap milliyetçiğini sık kullanan bir topluluktu.Yani bu konuda net bir yazı olmadığı için emin değilim ama bildiğim kadarıyla Berberiler Arap politikasını Afrika'dan İspanya topraklarına taşıdı diye biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…