Sonsuz Hızda Çalışan Bilgisayar Ne Kadar Sürede Açılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çelişkili bir soru. Normal özelliklere sahip ve normal hızda ki bir SSD'ye kurulan bir bilgisayarın bile açılma süresi en fazla 8-9 saniye. Ayrıca, sonsuz diye bir şey yoktur. İlerki teknolojilerle bu süre 1 saniye ve salise hızlarına düşer diye planlıyorum.

Ne kadar sonsuz hızda olursa olsun anakartın işlemci vb. parçaları uyarması gibi olaylar nedeniyle en hızlı 2-3 saniyede açılır bence. Tabii sonraki teknolojide ne olur bilemem. :)

Teknolojinin güzel tarafı bu işte. En fazla neler olabileceğini kestiremiyorsun. Bilinmezlik insana bir haz veriyor.

Her parça ışık hızında çalışsa, düğmeye basıldığında ekran bir ışık olur ve direkt olarak masaüstünü görürüz.

Sonsuz hız bir bilgisayar var elimde test ettim ortalama sonsuz bir hızla açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonsuz hızdan kastım sonsuz GHz, sonsuz disk okuma ve yazma hızı, sonsuz MHz RAM gibi. Yani öyle bir icat ki sürekli artan GHz'e sürekli artan RAM'e sahip. Sürekli sonsuza kadar artıyor gibi düşünün.

Tamam da, bu soru; evrenin sonunda ne var demekle aynı şey gibi oldu. :matrix:
Evet, aynen öyle. Evrenin sonunda ne var? Ne kadar zamanda gidilir? gibi sorular.

Yanlış anlamayın ama bu soruyu sormak için ya bilişim konularında ışık yılı uzaktasınız ya da küçük yaştasınız. Sorunun soruluş şekli mantıksız. Yani örneğin şu an M.2 SSD'lerin hızları ortada, sistemin açılış süresi sadece diske bağlı olmayıp gücün sisteme iletilme hızı, aynı şekilde bütün devrelerin birbiri ile haberleşip çalışma hızları, BIOS'un açılış süresi, işletim sisteminin açılma hızı gibi etkenler de var. Hayal gücü veya mantık ile de tahmin edilebilir.

Evet, aynen öyle. Evrenin sonunda ne var? Ne kadar zamanda gidilir? gibi sorular.

Yanlış anlamayın ama bu soruyu sormak için ya bilişim konularında ışık yılı uzaktasınız ya da küçük yaştasınız. Sorunun soruluş şekli mantıksız. Yani örneğin şu an M.2 SSD'lerin hızları ortada, sistemin açılış süresi sadece diske bağlı olmayıp gücün sisteme iletilme hızı, aynı şekilde bütün devrelerin birbiri ile haberleşip çalışma hızları, BIOS'un açılış süresi, işletim sisteminin açılma hızı gibi etkenler de var. Hayal gücü veya mantık ile de tahmin edilebilir.

İşlemci RAM hızının sürekli sonsuza kadar arttığını düşünün. Hayır yaşım küçük değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı