Sonunda Mac OS X Kurdum...

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evde bildiğiniz üzere eski bir bilgisayar var. :D Bu bilgisayarda İntel var ama bende iAtkos olmadığı için boşuna indirmek istemedim ve Nires'h Lion 10.7 kurayım dedim. :D Dün akşam saatlerinde denedim ama kurulumun bitmesine 14 dakika kala "Mac OS X, Yüklenemedi" hatası aldım. Talatimac Abi yeni bir DVD al dedi, bugün sabah okuldan gelince aklıma geldi alayım dedim, 2 tane DVD aldım ne olur ne olmaz diye. :D Sonra eve dikkatlice getirdim DVD'yi çizilmesin diye, :D hemen yazdırdım. Ama tabiki yavaş hızda yazdırdım. Daha sonra kurulum ekranına geldim, gerekli olan şeyleri "Özelleştir" kısmında seçtim, ve kurulum tamamlandı! Bu arada sadece -v ile BOOT ettim. :D :D Kurulum bittikten sonra hiçbir parametre girmedim, bilgisayar açıldı ve bildiğiniz Mac ayaları (Dil seçin, Yaşadığını konumu seçin vs, vs) Sonra sistem açıldı, asıl macera şimdi başlıyordu. :D Bilgisayarın ekran çözünürlüğü değişmiyordu, tekrar Talatimac abi sayaseyinde Extra klasöründeki BOOT.list.com olması lazımda adını şimdi hatırlayamıyorum onu düzenledim, değiştirdiğim şey bilgisayarın ekran çözünürlüğü yazan satırdaki ekran çözünürlüğü silip kendi bilgisayarımın ekran çözünürlüğünü yazdım ve sonuna x32 ekledim :

Örnek : 1366x768x32

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım, ve ekran çözünürlüğü halledildi. :D Ama ikinci sorun çıktı Ethernet kablosu ile internete bağlamıyordum bende, Multibeast ile Ethernet kext yükledim, ve buda halledildi. Birde güzel Wallpaper koydummu tadından yenmiyor. Talatimac Abinin dediği gibi bağımlılık yapıyor, şu an Windows'dan vazgeçmeyi düşünüyorum. :) :D Artık AMD için USB hazırlamayı düşünüyorum. :D

Tabi resimde çektim, bu arada App Store falan çalışıyor hiçbir sorun yok. :D

Rd3EFst.jpg

PSdGRuS.jpg

FaGBCLB.jpg

PZQgjpV.jpg

SqdctLK.jpg

per9XBS.jpg

8sGCYiW.jpg

XacBfIt.jpg

IZYyVil.jpg

TtcVLcS.jpg

4Bnz12t.jpg

cB8Euu1.jpg

Talatimac Abiye özellikle söyledim, sana büyük harfler ile teşekkür edeceğim. Lakin bana her konuda yardım etti.

Teşekkürler Talatimac abi!

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı