Sony A7 II vs Sony A7S II

A6000 serisinin çok ısındığını duymuştum 23dk kayıttan sonra soğumak için kendini kapatıyormuş. Yayında sürekli canlı akış için ısınma sorun yaratabilir sana. Canon M50nin sorun çıkartacağını sanmıyorum. Youtubeda bir çok kişi canlı yayınlarında kullandı zamanında. Koray Birand ve Shiftdelete canlı yayınlarında uzun bi dönem M50 kullandı. Koray Birand kullandıysa gözün kapalı güven derim Koray Birand'ı bi googlelarsan demek istediğimi anlarsın. :D (Dergilere ve markalara foto/reklam filmi çekiyor. Bir çok yerli yabancı oyuncu/modellerle çalışmış biri. TVde çektiği reklamlardan birine de farkında olmadan elbet denk gelmişsindir.)

*Ama canlı yayında 1080p 60fps görüntü aktarmak için sağlam bir upload hızın olmalı.
Hocam tekrardan selam, tripod olarak birşey bulamadım ama kaliteli bişey olsun beni uzun idare etsin istiyorum. Max 2.5-3K tl'ye klasfoto'dan ne önerirsiniz ?
Birde digipod nasıl bir markadır ? Çok fazla gördüm ve fiyatı benro manfrotto tarzı markalara göre daha uygun.
Ve son olarakta 4000TL gibi fiyata (eğer çok iyiyse fiyat sınırsız olabilir) A7S II için gimbal önerisi.

Selam :) Tripod konusunda pek bi fikrim olmadığı için direk bir model önermek istemiyorum ama alırken taşınabilirliği, başlık sağlamlığı, boyundan 90 derece kırılabiliyor mu, videoda pan tilt yaparken yumuşak hareket sağlıyor mu gibi özelliklerine dikkat ederdim. Manfrotto tavsiye etmemin sebebi de sağlamlığı ve yumuşak hareket sağlaması hoşuma gitmişti. Digipod hakkında bi fikrim yok.
Söz ettiğiniz sitede ve istediğiniz fiyat aralığındaki bu tripod güzel duruyor. Bunu biraz araştırın derim.
Manfrotto Befree 3-Way Live Advanced for Sony's Alpha Cameras | Klasfoto.com.tr

Gimbal olarak Zhiyun Weebill ya da Zhiyun Crane 2 modellerine bakabilirsin. Weebill in hareket kabiliyetleri daha yüksek diye biliyorum. DJI Ronin seriside güzeldir.

Selam :) Tripod konusunda pek bi fikrim olmadığı için direk bir model önermek istemiyorum ama alırken taşınabilirliği, başlık sağlamlığı, boyundan 90 derece kırılabiliyor mu, videoda pan tilt yaparken yumuşak hareket sağlıyor mu gibi özelliklerine dikkat ederdim. Manfrotto tavsiye etmemin sebebi de sağlamlığı ve yumuşak hareket sağlaması hoşuma gitmişti. Digipod hakkında bi fikrim yok.
Söz ettiğiniz sitede ve istediğiniz fiyat aralığındaki bu tripod güzel duruyor. Bunu biraz araştırın derim.
Manfrotto Befree 3-Way Live Advanced for Sony's Alpha Cameras | Klasfoto.com.tr

Gimbal olarak Zhiyun Weebill ya da Zhiyun Crane 2 modellerine bakabilirsin. Weebill in hareket kabiliyetleri daha yüksek diye biliyorum. DJI Ronin seriside güzeldir.
Hocam dediklerinize baktım ve gayette içime sindi. Son birşey daha sormak istiyorum Sony A7C 24-70m f4 lensli kamerası video için nasıldır ? A7S II 24-70 f4 lensli kameradan iyimidir kötümüdür ?
Hocam dediklerinize baktım ve gayette içime sindi. Son birşey daha sormak istiyorum Sony A7C 24-70m f4 lensli kamerası video için nasıldır ? A7S II 24-70 f4 lensli kameradan iyimidir kötümüdür ?
@SideWinder sizede sormak isterim hocam.

@SideWinder sizede sormak isterim hocam.
A7C daha yeni bir makine ama boyutu küçük olduğu için uzun süren 4K çekimlerde ısınıp video kaydını durduracağını düşünüyorum ama bi araştırmak lazım ısınma sorunu var mı diye. A6000 serisine benzer bir tasarım kullanmışlar. O seride ciddi bir ısınma sorunu vardı.

A7C daha yeni bir makine ama boyutu küçük olduğu için uzun süren 4K çekimlerde ısınıp video kaydını durduracağını düşünüyorum ama bi araştırmak lazım ısınma sorunu var mı diye. A6000 serisine benzer bir tasarım kullanmışlar. O seride ciddi bir ısınma sorunu vardı.
Hocam aslında şöyle 2 kamera almayı planlıyordum. Ama şunu düşündüm sadece A7R4 veya A9 II alabilirim. Hangisini yapmak daha mantıklı olur.

Hocam aslında şöyle 2 kamera almayı planlıyordum. Ama şunu düşündüm sadece A7R4 veya A9 II alabilirim. Hangisini yapmak daha mantıklı olur.
Hangi alanda nasıl çekimler yapacağınızı belirtirseniz daha iyi yardımcı olurum. İlk başlarda Twitch yayınlarımda kullanırım demiştiniz ama bu kameralar Twitchte yayın yapmak için pahalı ve profesyonel kalıyor. Bu kameralarla ciddi bir seviyede çok güzel film klip çekebilirsiniz. Twitch hafif kalır. 😄

Hangi alanda nasıl çekimler yapacağınızı belirtirseniz daha iyi yardımcı olurum. İlk başlarda Twitch yayınlarımda kullanırım demiştiniz ama bu kameralar Twitchte yayın yapmak için pahalı ve profesyonel kalıyor. Bu kameralarla ciddi bir seviyede çok güzel film klip çekebilirsiniz. Twitch hafif kalır. 😄
Video vb. tarzı şeyler çekeceğim. Anladığım kadarıyla A9 II ve A7R4 bu işler için çok fazla kalıyor. Peki A7C vs A7S II hangisi daha mantıklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı